Aliexpress z dostawą do Paczkomatów InPost

29 listopada 2019 0 Pliki

Przesyłki zamawiane na AliExpress z dostawą do Paczkomatów InPost. Firma porozumiała się z Alibabą, właścicielem sklepu internetowego AliExpress w sprawie dostarczanie zamówionych paczek na tej platformie bezpośrednio do Paczkomatów.

Dostawa do Paczkomatów będzie za darmo przy zakupie powyżej 5 dolarów!

Będzie można na niej zamawiać przesyłki do paczkomatów tak jak w polskich sklepach internetowych, dodatkowo wszystkie przesyłki będą rejestrowane, więc klienci będą mogli śledzić ich drogę z Chin do paczkomatu.

InPost przejmie bezpośrednio na siebie część z rynku dostaw z Chin (aktualnie 30% wszystkich zagranicznych dostaw), obsługiwanego do tej pory wyłącznie przez Pocztę Polską i firmy kurierskie.

InPost ma już 6000 paczkomatów w całej Polsce. Popularny w Polsce operator płatności internetowych PayU znany głównie z serwisu Allegro rozpoczyna współpracę z chińskim sklepem AliExpress. Polscy internauci mogą zapłacić przez Payu za akupy na Aliexpress.

Już wcześniej można było płacić w polskich złotych korzystając z Przelewy24 – które umożliwia dokonywanie płatności na chińskim portalu aukcyjnym.

AliExpress miesięcznie odwiedza już ponad 3 mln polskich internautów, natomiast aplikacja mobilna AliExpress Shopping App w sierpniu br. miała 1,4 mln użytkowników (według badania Gemius/PBI). Od tego roku platforma Aliexpress ma częściowo spolszczoną wersję strony. PayU umożliwia w Polsce realizację płatności na wielu platformach e-commerce, m.in. Allegro.pl, Pyszne.pl, Euro.com.pl oraz serwisach Grupy Onet i firmy odzieżowej LPP.

Dzięki wprowadzeniu płatności PayU na Aliexpress polscy konsumenci mają jeszcze łatwiejszy dostęp do zakupów bezpośrednio z Chin.