Crusade Online – średniowieczny świat przyszłością gier internetowych!

2015-06-09 0 przez Pliki

Zdobyć Jerozolimę! Ten cel przyświeca wszystkim śmiałkom, którzy weszli w magiczny świat Crusade Online – nowej fascynującej gry internetowej dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Dopiero podbija serca i umysły sympatyków gier online, ale możliwości jakie stwarza nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że niebawem będzie jedną z najchętniej wyszukiwanych gier w internecie.

W czym tkwi sukces Crusade Online?

Przede wszystkim w kilku prostych wyborach jakie na początku zostają postawione przed graczem. Do nas należy decyzja po której ze stron się opowiemy – Arabów czy Krzyżowców oraz kto będzie nam podczas wędrówki po średniowiecznym świecie towarzyszył – w tym celu wybieramy 3 postacie kobiet i mężczyzn. Sami decydujemy także, w którym miejscu rozpoczyna się nasza Wędrówka, wybierając miasto spośród wielu znajdujących się we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. W momencie, gdy dokonamy wyboru miasta rozpoczyna się prawdziwa przygoda, bo tak naprawdę od tego momentu to My decydujemy o tym co osiągniemy, jak potoczy się życie naszej postaci i oczywiście – jak szybko zdobędziemy Jerozolimę!

Dlaczego celem jest Jerozolima?

Bo była celem wypraw krzyżowych, a właśnie w lata 1095 – 1291 przenoszą graczy twórcy gry. Podobnie jak w średniowiecznych czasach walczymy o miejsce kultu – jednak mamy do dyspozycji o wiele więcej narzędzi niż żyjący w dawnych czasach ludzie. Gra nastawiona jest na rozwój – postaci i miasta. Nowe umiejętności i doświadczenie, które postać nabywa podczas kolejnych etapów i misji pozwala nie tylko przechodzić na wyższy poziom, ale i zbierać niezbędne do realizacji późniejszych zadań wyposażenie. Podobnie jest w przypadku rozwoju miasta – nie wystarczy jedynie postawić kilka budynków, ale walczyć o nowe terytoria, co jest możliwe poprzez podbój innych osad. W jaki sposób? Gracz ma do wyboru 2 drogi – morską i lądową. Droga morska  prowadzi jedynie przez porty, jest zatem trudniejsza, ale znacznie szybsza niż lądowa – lądowa z kolei jest traktem, który gracz miał okazję wcześniej już poznać.

Wróg czy przyjaciel?

By zdobyć Jerozolimę należy działać dwutorowo – z jednej strony toczyć walki i wygrywać, z drugiej zawierać korzystne sojusze. W pierwszym przypadku liczy się wcześniejsze doświadczenie, a zatem liczebność naszej armii oraz jej umiejętności i to ile budynków udało się zdobyć. Ogromną zaletą jest natychmiastowy wynik starcia, bez prowadzenia długich batalii. Kwestia sojuszów ściśle łączy się z toczonymi walkami – jeśli znajdziemy się w ofensywie i to My będziemy chcieli zaatakować silnego rywala, to w pojedynkę nie mamy szans. Zbierając jednak dwóch, trzech a nawet więcej sojuszników, którzy staną z nami ramię w ramię na polu bitwy, nasze szanse na wygraną diametralnie rosną. Oznacza to mniejsze koszty i straty dla jednostki, przy jednoczesnym silnym wsparciu naszej armii przez silnych sojuszników. Jest i kwestia decydująca o zaletach zawierania sojuszy – działając tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykonać zadanie docelowe – a zatem zdobyć Jerozolimę.

Gra ciekawa, innowacyjna i rozwijająca – z pewnością z gatunku tych, od których trudno się oderwać. Każda misja to nowe wyzwanie, każde wyzwanie to kolejny krok ku zwycięstwu, a o to przecież chodzi! Reasumując – wszyscy poszukiwacze przygód, którzy nie boją się nowych wyzwań, cenią sobie wszechstronność i jednocześnie dbają o najmniejsze szczegóły powinni spróbować nowej gry Crusade Online.