Darmowy VPN w przeglądarce Opera

2020-04-21 0 przez Pliki

Darmowy VPN w przeglądarce Opera jest pierwszym dużym producentem przeglądarek, który zdecydował się wprowadzić nieograniczoną i w pełni darmową prywatną sieć wirtualną VPN. Odtąd nie trzeba już pobierać rozszerzeń VPN czy płacić za komercyjne subskrypcje, by mieć dostęp do blokowanych stron czy chronić swoje dane łącząc się za pomocą publicznych sieci Wi-Fi.

Wprowadzenie tak istotnej funkcji zwiększającej poziom prywatności jest kolejnym krokiem w budowaniu przeglądarki spełniającej oczekiwania użytkowników w 2019 roku. Wbudowany, nieograniczony i w pełni darmowy klient VPN Opera, dostępny bezpośrednio w przeglądarce.

vpn-enabled-popup

Do tej pory większość usług VPN i serwerów proxy była ograniczona i bazowała na płatnej subskrypcji. Nowa Opera VPN chce uczynić prywatne sieci wirtualne dostępnymi dla każdego.

Opera VPN za darmo

jest łatwy w użyciu. Aby z niego skorzystać, wystarczy kliknąć “O” menu – użytkownicy OS X włączą VPN bezpośrednio w Preferencjach, podczas gdy użytkownicy systemów Windows i Linux włączą tę funkcję po przejściu do sekcji “Prywatność i bezpieczeństwo” w Ustawieniach. W pasku adresu przeglądarki pojawi się przycisk, po użyciu którego użytkownik będzie mógł zobaczyć lub zmienić swoją lokalizację (więcej lokalizacji do wyboru pojawi się później), sprawdzić widoczność swojego adresu IP oraz przejrzeć statystyki użycia danych. Funkcja jest darmowa i bez limitów, a jednak oferuje niezbędne opcje dostępne dotąd jedynie w płatnych rozwiązaniach VPN, takie jak:

– Ukrywanie adresu IP – Opera VPN zastąpi Wasz adres IP adresem wirtualnym, co spowoduje, że stronom trudniej będzie śledzić Wasze położenie czy zidentyfikować Wasz komputer. Dzięki temu zyskacie więcej prywatności w sieci.
– Odblokowywanie zapór sieciowych i stron – wiele krajów, szkół i miejsc pracy blokuje strony oferujące strumieniowanie danych, portale społecznościowe i tym podobne serwisy. Używając rozwiązania VPN możecie uzyskać dostęp do swoich ulubionych treści bez względu na to, gdzie się w danej chwili znajdujecie.
– Bezpieczeństwo w publicznych sieciach Wi-Fi – gdy korzystacie z Internetu za pośrednictwem publicznych sieci Wi-Fi, Wasze dane mogą zostać z łatwością przechwycone przez nieuprawnione osoby trzecie. Używając VPN-a zwiększacie bezpieczeństwo swoich informacji osobistych.

Co więcej Opera VPN ma także wbudowane blokowanie reklam.

Pobierz Opera VPN za darmo https://www.opera.com/pl/computer