AxCrypt

2016-12-13 0 przez Pliki

AxCrypt to darmowy program szyfrowania plików. Integruje się bezpośrednio z Windows Explorer.

AxCrypt jest wiodącym oprogramowaniem open source do szyfrowania plików dla Windows. To integruje się z Windows do kompresji, szyfrowanie, deszyfrowanie, przechowywanie, wysyłanie i pracować z poszczególnymi plikami.

AxCrypt jest doskonałym uzupełnieniem usług, takich jak Dropbox , Dysk Google , Live Mesh , SkyDrive i Box.net .

AxCrypt korzysta z AES-128 i SHA-1 algorytmów, które są zgodne ze standardami Internetowymi i rządem USA. Prawy przycisk myszy zintegrowany z Windows Explorer umożliwia AxCrypt najprostszy sposób szyfrowania poszczególnych plików w systemie Windows. Dodatkowe funkcje AxCrypt to: tworzenie samodeszyfrujących plików, automatyczne szyfrowanie po re-edycji, bezpieczne usunięcie (przetarcie) plików, integralności danych kryptograficznych i odrębne klucze szyfrowania, bezpieczna obsługa wewnętrznej pamięci i wiele innych.

Ochrona hasłem dowolnej liczby plików za pomocą silnego szyfrowania.

Integracja z Eksploratorem Windows sprawia AxCrypt to najprostszy sposób szyfrowania pojedynczych plików w systemie Windows.

Kliknij dwukrotnie sprawia, że łatwo otwierać, edytować i zapisywać pliki chronione, tak samo jak pracować z plikami niezabezpieczonych.

AxCrypt szyfruje pliki, które są łatwo i bezpiecznie przesyłane do innych użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej lub innych środków. Pliki samodeszyfrujących są również obsługiwane, co eliminuje konieczność instalowania AxCrypt do odszyfrowania.

Dostępny jest także AxCrypt Mobile na Android i iOS.