Blender program do tworzenia grafiki 3d i animacji

2020-01-01 0 przez Pliki

Blender to dobry program do tworzenia grafiki 3D i animacji. Oprogramowanie umożliwia modelowanie, renderowanie obrazów, tworzenie nieliniowych animacji trójwymiarowych oraz prezentacji interaktywnych oraz kreuje gry komputerowe na własnym silniku graficznym, które możemy uruchomić bez konieczności kompilowania.

Dobry program do tworzenia grafik i animacji 3D. Blender jest popularnym narzędziem do produkcji reklam telewizyjnych, gier komputerowych.

Blender program do tworzenia grafiki 3d

Blender jest zintegrowany z interpretatorem Python, dzieki czemu umożliwiono pisanie skryptów. Program możemy rozbudować o nowe funkcje pobierając ze strony producenta dodatkowe rozszerzenia.. Blender oferuje  potężne możliwości m.in. udoskonalony system animacji oraz  wsparcie formatu Collada. Ponadto pozwala na dodanie obiektów 3D audio i narzędzia do edycji grup wierzchołków. Na uwagę zasługują także dwa nowe dodatki: Screen Capture oraz Motion Capture.

Blender jest darmowym i otwartym źródłem tworzenia 3D animacji. Obsługuje całość modelowanie 3D, olinowania, animacji, symulacji, renderingu, tworzenia kompozycji i śledzenia ruchu, a nawet edycji wideo i tworzenia gier. Zaawansowani użytkownicy wykorzystują Blender API dla Pythona skryptów dostosować program i pisać specjalistycznych narzędzi; Często są one uwzględnione w przyszłych wersjach Blendera. Program do animacji 3d Blender doskonale nadaje się dla osób prywatnych i małych studiach, którzy korzystają z ich zunifikowanego rurociągu i proces rozwoju elastyczne. Przykłady z wielu projektów Blender oparte są dostępne w gablocie.

Blender program do animacji 3d jest cross-platform i działa równie dobrze na komputerach Linux, Windows i Macintosh. Jego interfejs wykorzystuje OpenGL, aby zapewnić spójne doświadczenie. W celu potwierdzenia kompatybilności, lista obsługiwanych platform wskazuje te regularnie testowane przez zespół rozwoju.

Jako projekt oparty na społeczności w ramach licencji GNU General Public License (GPL), opinia publiczna jest uprawniona do dokonywania małych i dużych zmian na podstawie kodu, co prowadzi do nowych funkcji, reagujących poprawek oraz lepszej użyteczności. Blender to własne oprogramowanie 3D.

Pobierz Blender program do tworzenia grafiki trójwymiarowej 3d i animacji na komputer Windows, Mac i Linux. https://www.blender.org/download/