ClamAV skaner antywirusowy za darmo

2019-07-02 0 przez Pliki

ClamAV to silnik antywirusowy typu open source do wykrywania trojanów, wirusów, złośliwego oprogramowania i innych złośliwych zagrożeń. Skaner antywirusowy dla systemów linux/unix, bardzo popularny na serwerach pocztowych. Program umożliwia skanowanie wiadomości e-mail na poziomie serwera pocztowego, oferując przy tym wielowątkowego demona, który obsługuje skanowanie w trybie on-access, skaner z linii poleceń i rozbudowany mechanizm automatycznych aktualizacji bazy sygnatur wirusów (aktualizacje skryptowe i sygnatury cyfrowe). Centralnym elementem ClamAV jest skuteczny silnik skanujący, dostępny w formie współdzielonej biblioteki (napisanej w języku C), która zawiera szybkie i skuteczne funkcje detekcji wirusów.

ClamAV skaner antywirusowy do pobrania

Program wspiera większość najpopularniejszych formatów archiwów (ZIP, RAR, TAR, GZIP, BZIP2, OLE2, CABINET, CHM, BinHex, SIS i inne), wiadomości e-mail, plików wykonywalnych ELF i Portable Executable, a także dokumentów (m.in. MS Office i MacOffice, HTML, RTF oraz PDF).

ClamAV zawiera wielowątkowy demon skanera, narzędzia wiersza poleceń do skanowania plików na żądanie i automatyczne aktualizacje podpisów. ClamAV obsługuje wiele formatów plików, rozpakowywanie plików i archiwów oraz wiele języków podpisów.

Pobierz ClamAv za darmo na komputer Windows, Linux i Mac https://www.clamav.net/