CryptBox

2016-08-13 0 przez Pliki

CryptBox to program do ochrony poufnych danych zgromadzonych na komputerze. Aplikacja tworzy wirtualne sejfy w których mogą być przechowywane ważne dokumenty, pliki, zdjęcia itp. Poza możliwością zastosowania standardowych haseł wpisywanych na klawiaturze program oferuje również wprowadzanie hasła za pomocą kliknięcia myszką w wyświetlane obrazki oraz wygenerowanie klucza. Interfejs programu jest prosty i intuicyjny. W pracy z programem pomagają nam kreatory objaśniające krok po kroku wykonywanie działań i pomoc przy wyborze odpowiedniego rozmiaru, algorytmu szyfrowania i hasła do niego.

Nowa wersja obsługuje usługi w chmurze, takich jak Dropbox, SkyDrive czy Google Drive.

Program CryptBox umożliwia szyfrowanie danych za pomocą algorytmów AES-128 lub AES 256. Po stworzeniu sejfu, możemy z niego korzystać przy wyłączonej aplikacji. Dostęp do sejfu można uzyskać wpisując hasło. Narzędzie CryptBox korzysta z funkcji MemoryProtect, która bezpiecznie chroni hasło i przechowuje je w pamięci operacyjnej RAM. Dodatkowo pozwala na importowanie i eksportowanie utworzonych sejfów pomiędzy komputerami lub urządzeniami przenośnymi. CryptBox pozwala stworzyć TravelSafe, która umożliwia dostęp do zaszyfrowanych danych w dowolnym miejscu.

CryptBox akceptuje różne rodzaje haseł. Można nawet korzystać z prywatnego iPhone / iPod / pamięci USB jako klucz do otwierania sejfów. CryptBox usuwa pliki w sposób bezpieczny. Nikt nie jest wtedy w stanie przywrócić plików.

Wersja bezpłatna testowa na 30 dni dla Windows 10, 8, 7.