freeCAD darmowy program CAD 3D

2020-01-01 0 przez Pliki

freeCAD darmowy program CAD 3D umożliwiający wspomaganie projektowania rozmaitych rysunków technicznych, które występują w formacie dwuwymiarowym 2D oraz zawiera rozwinięty moduł symulacji ruchu. Pozwala projektować konstrukcje z brył prostych, oraz przeprowadzać symulacje układów urządzeń mechanicznych. Obiekty mogą być składane z wielu części i łączone dostępnymi elementami, np. śrubami czy zawiasami.

freeCAD jest bezpłatny i posiada ciekawą funkcję, za pomocą której możliwe jest nadawanie wszelkim, stworzonym obiektom, możliwości poruszania się. Program ma zastosowanie głównie wśród wśród inżynierów,architektów, do tworzenia specjalistycznych projektów związanych z geometrią, kinematyką, dynamiką, mechaniką, fizyką i szeroko pojętym projektowaniem.

FreeCAD to oparty na funkcjach, parametryczny modeler 3D ogólnego zastosowania do CAD, MCAD, CAx, CAE i PLM, ukierunkowany bezpośrednio na inżynierię mechaniczną i projektowanie produktów, ale także pasujący do szerszego zakresu zastosowań w inżynierii, takich jak architektura lub inne specjalizacje inżynierskie. Jest w 100% open source i niezwykle modułowy, co pozwala na bardzo zaawansowane rozszerzenie i personalizację.

FreeCAD jest oparty na OpenCasCade, potężnym jądrze geometrii, posiada zgodny z Open Inventor model reprezentacji sceny 3D dostarczony przez bibliotekę Coin 3D oraz szeroki interfejs API Pythona. Interfejs jest zbudowany z Qt. FreeCAD działa dokładnie tak samo na platformach Windows, Mac OSX i Linux.

Pobierz freeCAD za darmo na komputer https://www.freecadweb.org/