LiquidSky – granie w chmurze w modelu Free to Play

2017-01-08 0 przez Pliki

LiquidSky umożliwia granie w chmurze – korzysta z połączenia szerokopasmowego oraz dużych klastrów serwera. Na naszym komputerze nie są przechowywane żadne z plików gry, wszystko odbywa się na serwerze. Co ciekawe już ponad 1 milion ludzi zgłosiło się do udziału w beta LiquidSky, która umożliwiła także model free-to-play. Platforma pozwala graczom uruchomić absolutnie dowolną gre, w tym League of Legends , Overwatch i każdy inny tytuł na Steam, Origin, Battle.net i innych.

Nowy interfejs umożliwia graczom bezpośredni dostęp do ich bibliotek gier z platform Steam, BattleNet, Uplay, Origin, GoG – jak również społeczności Liquid Sky czat oraz Twitch.

System jest oparty o walutę wirtualną „SkyCredits”. Na platformie LiquidSky były dostępne formy płatności Pay-as-you-go oraz miesięczny abonament. Teraz dołączył do niego plan Free. Darmowe granie w chmurze stanie się możliwe dzięki reklamom. Według twórców obejrzenie 6 minut reklam, da nam jedną godzinę darmowej gry na platformie. Otrzymamy dostęp dla maszyny wirtualnej z 2GB GPU, trzy rdzenie vCPU i 8 GB pamięci RAM, według LiquidSky jest to wystarczające aby uruchomić większość gier w 1080p / 30.Wszystko opiera się wokół technologii GRID firmy NVIDIA.

Liquid Sky oczywiście wymaga dobrego i szybkiego połączenia z Internetem aby gry działały płynnie bez przycinania. LiquidSky wydaje się ciekawą propozycją dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup komputera do gier.

Usługi będą dostępne na stronie https://liquidsky.tv już od marca 2017r na platformach PC, Linux, Mac i Android.


Granie w chmurze to usługa polegająca na udostępnianiu gry online w formie bezpośredniego strumienia danych. Usługa jest oparta na założeniach chmury obliczeniowej. Gra znajduje na serwerze operatora platformy lub wydawcy gry, natomiast gracz ma do niej dostęp przy użyciu klienta. Sposób ten pozwala na granie w gry bez używania konsol i sprawia, że zbędna staje się znajomość obsługi komputera (włączając w to aktualizacje gry), ponieważ system operacyjny znajduje się na serwerze.