LogMeIn Hamachi

2019-01-07 0 przez Pliki

LogMeIn Hamachi za darmo do pobrania to darmowe narzędzie do skonfigurowania połączeń VPN (Virtual Private Network) tworząc wirtualne sieci LAN pomiędzy wybranymi komputerami podłączonymi do internetu. Korzystając z LogMeIn Hamachi można wymieniać dane z komputerami, które nie mają zewnętrznego IP oraz znajdują się za firewallem. Wewnątrz takiej sieci można bezpiecznie wymieniać się plikami, grać, a także udostępniać dyski sieciowe i drukarki. Program jest łatwy w obsłudze, a do jego konfiguracji wystarczy kilka kliknięć. Dostępny LogMeIn Hamachi do pobrania na Windows, Mac, Linux.

LogMeIn Hamachi do pobrania za darmo

to aktualnie nie wymagająca konfiguracji aplikacja VPN (Virtual Private Network) dostępny bezpłatne do użytku niekomercyjnego.
Jest to pierwszy program VPN umożliwiający nawiązanie bezpośredniego połączenia pomiędzy dwoma komputerami, znajdującymi się za NATem.

Z sieci w darmowej wersji Hamachi korzystać może maksymalnie 5 osób jednocześnie, włączając założyciela, a liczba sieci możliwych do utworzenia wynosi 64. Wersja odpłatna pozwala na podłączenie się do 256 użytkowników oraz stworzenie nieskończonej liczby sieci. Poszczególnych sieci nie można połączyć w większą sieć. Serwer Hamachi przydziela komputerom w sieci adresy z puli IP 25.x.y.z, gdzie x,y są przypadkowymi liczbami, co powoduje brak możliwości uzyskania adresów, które tworzyłyby podsieć, a w konsekwencji uniemożliwia łączenie sieci.

Sieci Hamachi korzystają również z nazw nadawanych podczas zakładania, dzięki którym możliwe jest podłączenie się do sieci innych użytkowników. Założyciel sieci przez cały czas jej istnienia musi pozostawać z nią połączony, może być jednak nieaktywny. Możliwe jest zabezpieczenie sieci przed niepowołanym dostępem przy pomocy hasła. Komputerom w sieci Hamachi przypisywane są nazwy, które pomagają identyfikować je w utworzonej sieci. Komputer utrzymuje stałe połączenie TCP/IP z serwerem korzystając z portu UDP, którego numer można określić w razie zaistnienia takiej potrzeby, najczęściej jest to port 11111.

Instalator wersji bezpłatnej umożliwia także przetestowanie przez 30 dni dodatkowych funkcji występujących w płatnej wersji LogMeIn Hamachi Premium. Po upływie 30 dni funkcje programu zostają ograniczone do wersji bezpłatnej LogMeIn Hamachi chomikuj za darmo do pobrania po polsku.

Pobierz LogMeIn Hamachi https://www.vpn.net/