Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania

2019-02-11 0 przez Pliki

Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania –  ułatwia usuwanie określonych, najbardziej rozpowszechnionych rodzajów złośliwego oprogramowania z komputerów z obsługiwanych wersji systemu Windows

Malicious Software Removal Tool firmy Microsoft Windows służy do wyszukiwania i usuwania określonych, rozpowszechnionych, złośliwych programów, pomaga w usuwaniu złośliwego oprogramowania z komputerów z systemem Windows 10, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2, Windows 8, Windows Server 2012, Windows 7, Windows Vista lub Windows Server 2008.

Firma Microsoft udostępnia nową wersję narzędzia firmy Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania co miesiąc. Po pobraniu narzędzia narzędzie jest uruchamiane jednokrotnie w celu sprawdzenia komputera pod kątem zainfekowania przez określone, najbardziej rozpowszechnione złośliwe oprogramowanie (w tym wirusy Blaster, Sasser i Mydoom) i pomaga usunąć wszystkie znalezione infekcje.

Po zakończeniu procedury wykrywania i usuwania narzędzie wyświetla raport końcowy, zawierający informacje o ewentualnych wykrytych i usuniętych niebezpiecznych programach. Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania tworzy plik dziennika o nazwie mrt.log w katalogu %WINDIR%debug. To narzędzie nie zastępuje oprogramowania antywirusowego. Aby właściwie chronić komputer, należy korzystać z oprogramowania antywirusowego.

Czym różni się narzędzie firmy Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania od programu antywirusowego?

Narzędzie firmy Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania nie zastępuje programu antywirusowego.

Narzędzie firmy Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania różni się od programu antywirusowego na trzy kluczowe sposoby:

  • To narzędzie usuwa złośliwe oprogramowanie z już zainfekowanego komputera.
  • To narzędzie usuwa tylko określone powszechnie znane, złośliwe oprogramowanie.
  • Narzędzie skupia się na wykrywaniu i usuwaniu aktywnego złośliwego oprogramowania.