Opera 94 przeglądarka do blokowania reklam

2022-03-15 0 przez Pliki

Nowa wersja Opera 94 na komputery według twórców jest o prawie połowę szybsza od Chrome i ma wbudowaną, natywną funkcję blokowania reklam i kopania kryptowalut.

Opera jest wyposażona w ulepszoną funkcję blokowania modułów śledzących i przeprojektowany pasek adresu. Na stronie szybkiego wybierania pojawiły się uporządkowane według tematyki newsy.

Opera ma blokadę trackera dla swojej przeglądarki. Co warte odnotowania funkcja ta przyspieszyła ją nawet o 20 procent i zapewnia użytkownikom przeglądarki znacznie więcej prywatności. Z najnowszą wersją będziemy mogli zobaczyć listę tych trackerów, aby zorientować się, jak często reklamodawcy i strony internetowe nas obserwują.

Blokada skryptów śledzących w przeglądarce Opera może wykryć konkretne skrypty w celu zablokowania ich, a po połączeniu z blokowaniem reklam, przyspiesza witryny nawet o 76 procent. Opera zaprezentowała również przeprojektowany pasek adresu, który pokazuje sugestie oparte na historii przeglądarki, gdy zaczniemy wpisywać link lub wyszukiwanie. Zmieniono również zakładki i pasek historii, przenosząc je na pasek boczny.

Opera połączy pasek adresu z szybkim wybieraniem i wprowadzi nowy interfejs ustawień które podzielone będą na cztery kategorie: podstawowe, prywatność i bezpieczeństwo, funkcje i przeglądarka

By włączyć to zabezpieczenie przed kopaniem kryptowalut na stronach internetowych, wystarczy aktywować wbudowane w Opera blokowanie reklam w przeglądarce które zostało jeszcze ulepszone. W ustawieniach możemy wybrać, która lista będzie aktywna i zaznaczyć tylko „No Coin”, jeśli reklamy na stronach nam nie przeszkadzają.

Opera 94 zawiera innowacyjne narzędzie do wyszukiwania anty-bitcoinów, rozszerzoną obsługę VR360 dla Oculusa, Chromecasta i wiele innych ciekawych funkcji.

W dzisiejszych czasach wszyscy mówią o Bitcoin. Ich nagły wzrost wartości spowodował, że coraz więcej osób postanowiło je wydobywać, uruchamiając podejrzane skrypty na komputerach niczego niepodejrzewających użytkowników.

Przeglądarka Opera ze zintegrowanym blokerem reklam, ma wbudowane rozwiązanie, które powstrzymuje górników przed wtargnięciem na twoją maszynę.

Zintegrowanie tej technologii z przeglądarką upraszcza proces blokowania reklam i czyni go znacznie szybszym w porównaniu z rozszerzeniami.

Wiele rozszerzeń blokujących reklamy traci sporo czasu na sprawdzaniu, czy adresy URL danej reklamy istnieją na ich liście blokowanych. Opera sprawdza listę blokowanych przy użyciu natywnego kodu i szybkich algorytmów, przyspieszając proces obliczeniowy w sposób nieosiągalny dla rozszerzeń. Oprócz tego Opera blokuje reklamy tak wcześnie, jak to możliwe: bezpośrednio na poziomie silnika, zaraz po tym, jak pojawia zapytanie o adres URL.

Przeglądanie z ad blockerem Opery jest o średnio 62% szybsze niż bez niego. Testy pokazują także, że przeglądanie z włączonym ad blockerem zmniejsza zużycie pamięci o 47%. Okazuje się ono mniejsze o 600 MB przy otwartych zaledwie 10 kartach.

Korzystanie z tej funkcji jest naprawdę proste. Jest wyłączona domyślnie, więc by ją uruchomić, należy wejść do Ustawień (Preferencji na Maku). By włączyć, lub wyłączyć funkcję dla konkretnej strony, po prostu włącz ikonkę z tarczą w polu adresu i użyj przełącznika.

Okno dialogowe pokaże dane pokazujące, jak wiele reklam jest blokowanych na danej stronie i ile udało się zablokować od samego początku przeglądania z tą funkcją. Jeśli wyłączysz funkcję dla danej strony, ta wyląduje automatycznie na liście wyjątków, którą możesz zarządzać w Ustawieniach. Możesz też kliknąć ikonkę koła zębatego, by dostać się tam szybciej.

Kolejną ważną nowością w tej wersji jest opcja przeciągania filmów. Funkcja ta pozwala na wyodrębnienie okna z filmem i przeniesienie go w dowolne miejsce ekranu, aby móc robić wiele rzeczy naraz: przeglądać komentarze do filmu, robić zakupy online, albo szukać hotelu na wakacje, nie odrywając się od okienka filmu. Ramkę można z powrotem podpiąć do okna macierzystego lub natychmiast je usunąć, używając przycisku szybkiego zamykania.

Pobierz Opera