Shotcut – darmowy program do edycji filmów

2019-02-20 0 przez Pliki

Shotcut to darmowy program do edycji filmów. Aplikacja umożliwia edycję klipów, dodawanie efektów specjalnych czy renderowanie finalnego filmu.

Shotcut to darmowy, open source, wieloplatformowy edytor wideo. Shotcut pozwala na szybką i prosta edycję klipów, dodawanie efektów specjalnych czy połączenie wszystkich elementów montażu i wypuszczenie gotowego filmu.

Edytor ten działa na trochę innych zasadach niż wszystkie poznane dotąd aplikacje. Nie posiada on linii czasu, na którą importowaliśmy pliki. W Shotcut darmowy program do edycji filmów znajdziemy playlistę klipów z zdefiniowanymi odcinkami czasu do redagowania. Zanim dodamy odpowiedni plik możemy zastosować oferowane nam przez program filtry oraz efekty, które wzbogaca nasz film.

Shotcut – darmowy program do edycji filmów

Udostępnione filtry dają nam takie możliwości jak wyostrzanie i rozmazywanie obrazu, poprawianie balansu bieli, dodawanie efektu poświaty, kadrowania, czy nadawania klimatycznego wyglądu przez wtyczkę korekty (color granding).

Edytor oferuje również dużą bazę kompresji dodawanych materiałów oraz obsługuje pliki w najpopularniejszych formatach.

Ściągnij Shotcut po polsku posiada playlistę klipów z zdefiniowanymi odcinkami czasu do renderowania. Ponadto program posiada szereg opcji odpowiedzialnych za wyostrzanie i rozmazywanie obrazu, poprawianie balansu bieli, dodawanie efektu poświaty, kadrowania czy nadawania klimatycznego wyglądu dzięki wtyczce korekty i modyfikacji kolorów w materiałach wideo (color grading).

Pobierz Shotcut za darmo polska wersja – wieloplatformowy edytor wideo na Windows, Mac, Linux.