Windows Movie Maker

2019-01-11 0 przez Pliki

Program Windows Movie Maker do tworzenia filmów jest przeznaczony dla użytkowników systemu Vista, 7 i 8. Możemy wstawić obraz, ścieżkę dźwiękową, dodawać efekty wideo, efekty przejść, napisy początkowe i końcowe. Jest to idealne narzędzie do zastosowań domowych, gdzie nie jest istotna szybkość działania czy dostępność dziesiątek funkcji, których i tak przeciętny użytkownik nie jest w stanie wykorzystać. Można też skorzystać z bogatej biblioteki efektów specjalnych – doskonale nadają się one do zastosowań amatorskich. Za ich pomocą przyspieszysz lub zwolnisz tempo filmu, obrócisz go, zmienisz kolory na sepię lub nadasz mu stary wygląd.

Windows Movie Maker

(WMM) – prosty i darmowy edytor filmów. W systemie Windows 7 oraz Windows 8 można pobrać go w pakiecie Windows Essentials, ponieważ nie jest on dostarczany wraz z programami zawartymi w pakiecie systemowym. Program daje dostęp do opcji takich jak dzielenie filmu na klipy czy dodawanie komentarza audio lub też łączenie obrazów tak aby były w jednym ciągu. Pliki zapisywane są w formacie Windows Media Video (.wmv), oraz w Microsoft Windows Movie Maker (.MSWMM). Jest programem typu freeware, co oznacza, że można go darmowo pobrać z Internetu.

Program Windows Movie Maker jest bardzo prosty w obsłudze. Zaimportowane klipy wideo przenosi się na oś, można też pod nie podłożyć jedną ścieżkę dźwiękową. Od wersji 2.1 (która pojawiła się w Service Packu 2 dla Windows XP) program daje możliwość zastosowania różnych animacji przejść, efektów wideo, tytułów i napisów końcowych. Darmowe pobieranie z chomikuj.

Windows Movie Maker do pobrania nie jest dostępny na Windows 10. Zamiast tego można tworzyć filmy za pomocą aplikacji Zdjęcia dostępnej w systemie Windows 10 za darmo. Najnowsza wersja aplikacji Zdjęcia zawiera funkcje tworzenia i montowania filmów z muzyką, tekstem, ruchem, filtrami i efektami 3D. Odwiedź sklep Microsoft Store, gdzie znajdziesz więcej aplikacji do tworzenia i montażu filmów.