Telefonia mobilna, czyli 2 w 1

2016-08-26 0 przez Pliki

Jeszcze jakiś czas temu telefonia komórkowa i stacjonarna cały czas ze sobą konkurowały. Tymczasem jedna i druga ma swoje zalety. Dlaczego nie wykorzystać możliwości, jakie dają obydwie z nich?

telefonia-mobilna-czyli-2-w-1

Zalety telefonii komórkowej

1. Telefonia komórkowa umożliwia nam prowadzenie rozmów wszędzie tam, gdzie dociera sygnał GSM. W przeciwieństwie do np sygnału LTE, jest to zasięg obejmujący praktycznie cały kraj. Zwłaszcza, że niektórzy operatorzy nie korzystają wyłącznie z nadajników własnych, lecz wykorzystują – za pewną opłatą – nadajniki innych operatorów. To jeszcze bardziej zwiększa możliwości telefonii komórkowej, gdyż pozwala na prowadzenie rozmów praktycznie wszędzie.

2. Szeroka gama usług. Dziś telefonia komórkowa, to nie tylko prowadzenie rozmów bezprzewodowych. To również szereg dodatkowych usług, wśród których warto wymienić między innymi możliwość korzystania z internetu, gier, mediów społecznościowych itd.

Zalety telefonii stacjonarnej

1. Stabilność. Synonimem słowa „stacjonarny” powinno być słowo „stabilny”. Tak też jest w przypadku telefonii stacjonarnej. Dostęp do telefonu mamy zawsze. Tym bardziej, że coraz częściej kable są prowadzone bezpiecznie pod ziemią. W ten sposób, są one skutecznie zabezpieczone przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

2. Brak konieczności zamartwiania się o zasięg. Korzystanie z telefonii stacjonarnej, daje nam możliwość prowadzenia rozmów zawsze a nie tylko wtedy gdy mamy dostęp do sygnału GSM. Ile razy zdarzyło się nam, że połączenie zostało zerwane właśnie dzięki słabemu sygnałowi GSM? Dzięki telefonii stacjonarnej, problem ten nie istnieje.

3. Załóżmy, że mamy telefon w Białymstoku. Jest to jak powszechnie wiadomo miasto graniczne. Oznacza to, że w pobliżu aż roi się od nadajników sieci komórkowych, które są dostępne u naszych wschodnich i północnych sąsiadów. W przypadku telefonii stacjonarnej nic nas to nie obchodzi.

A gdyby to wszystko połączyć?

A gdyby połączyć ze sobą telefonię stacjonarną i komórkową? Okazuje się, że dzięki dzisiejszej technologii jest to możliwe. Jak?

1. Klient otrzymuje do domu specjalny nadajnik. Komunikuje się on z urządzeniami za pomocą sieci WiFi. Dzięki temu, możemy korzystać z dobrodziejstwa połączeń stacjonarnych w oparciu o telefonię mobilną w promieniu nawet 500 metrów od strefy domowej.

2. Podczas składania zamówienia, Klient jest zobowiązany do poinformowania operatora o własnej lokalizacji. Dzięki temu operator może mu wprowadzić numer kierunkowy dla konkretnej lokalizacji.

Zalety takiego rozwiązania

1. Możliwość korzystania z bezprzewodowej telefonii stacjonarnej i to w obrębie nawet do 500 metrów wokół stacji bazowej.

2. Możliwość przenoszenia w dowolne miejsce stacji bazowej. Niemniej, jest tu pewne ograniczenie. Dotyczy ono wyłącznie obszaru w którym funkcjonuje określony numer kierunkowy.

3. Rozwiązanie takie niesie ze sobą również zalety marketingowe. Jest nam bowiem nadawany określony numer stacjonarny, co znacznie lepiej wygląda w oczach potencjalnych Klientów. Po prostu numer stacjonarny oznacza profesjonalizm i prestiż.

4. Połączenie to jest korzystne również dla naszych znajomych. Dlaczego? Ponieważ wielu operatorów wprowadza do swoich ofert preferencyjne ceny dla wszystkich, którzy chcą dzwonić na numery stacjonarne. Nasz numer właśnie takim będzie…

5. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stacjonarna telefonia mobilna nie została wprowadzona nie tylko w domu, ale też np w biurze. Rozwiązanie to ma sporo zalet, ponieważ umożliwia prowadzenie rozmów z różnych miejsc nawet dość obszernego biura.

5. Dzięki temu rozwiązaniu, mamy dostęp do telefonii stacjonarnej wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do klasycznego kabla. W ten sposób możemy znacznie więcej!

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat stacjonarnej telefonii mobilnej, koniecznie zajrzyjcie na stronę http://www.koba.pl/. Firma ta udostępnia szereg usług, takich jak telefon i internet Białystok, podłączanie do sieci internetu stacjonarnego itd. Jednym słowem wszystko, czego wymaga się od nowoczesnego internetu.