Ventrilo czat głosowy

2019-09-25 0 przez Pliki

Ventrilo czat głosowy komunikator VOIP który potrafi podłączyć się do serwerów na całym świecie lub do jednego w twojej sieci lokalnej. Domyślna jakość dźwięku jest porównywalna z telefoniczną, lecz można ją polepszyć zmieniając kodek. Ventrilo obecnie wspiera głównie kodek GSM i Speex.

Do najważniejszych funkcji programu należą: funkcja rozmów prywatnych między użytkownikami; dostosowanie wyglądu aplikacji do własnych potrzeb (skórki, ikony, paski narzędziowe); funkcja wykrywania głosu i rozpoczynania transmisji po naciśnięciu przycisku; wbudowany czat podobny strukturą do IRCa; powiadomienia dźwiękiem o dowolnych typach zdarzeń; dołączony moduł służący do nagrywania i odtwarzania wcześniej nagranych rozmów; przeglądarkę dostępnych kanałów publicznych z filtrowaniem według zadanych kryteriów; możliwość zakładania limitów na konkretną ilość slotów, tworzenie kanałów prywatnych i dostępnych po podaniu hasła; banowanie użytkowników i klas adresowych; konfigurowanie skrótów klawiszowych (tak zwanych bindów) pozwalających na błyskawiczne uruchomienie wybranej funkcji, odegranie pliku dźwiękowego lub wysłanie wiadomości TTS;

Ventrilo 4.0 to kolejny etap ewolucji oprogramowania do komunikacji grupowej w technologii Voice over IP (VoIP). Ventrilo to także branżowy standard, za pomocą którego wszyscy inni próbują naśladować.

Oferując pozycjonowanie dźwięku przestrzennego i specjalne efekty dźwiękowe na użytkownika, kanał, serwer lub poziom konfiguracji globalnej, program zapewnia każdemu użytkownikowi opcję pełnego dostosowania dźwięków innych użytkowników lub zdarzeń.

Ventrilo

jest najbardziej znany z doskonałej jakości dźwięku i minimalnego zużycia zasobów procesora, aby nie zakłócać normalnej pracy komputera lub podczas rozgrywek gier online. Preferowany jest również prosty interfejs użytkownika, którego każdy użytkownik komputera po raz pierwszy może bardzo szybko się nauczyć, ponieważ najczęściej używane funkcje są natychmiast widoczne i można je aktywować jednym kliknięciem myszy.

Ventrilo używa połączenia klient-serwer, które jest zawsze szyfrowane. Dane użytkownika nigdy nie są gromadzone ani przechowywane, dlatego nie mogą być udostępniane / sprzedawane podmiotom zewnętrznym. Cała komunikacja na czacie tekstowym / nagrania audio są przechowywane lokalnie na komputerze klienta.

Serwery Ventrilo są hostowane w bezpiecznych centrach danych na całym świecie. Korzystanie z centrów danych zapewnia bezpieczeństwo, tworzenie kopii zapasowych zasilania, wystarczającą przepustowość Internetu i maksymalny czas pracy bez przestojów. Alternatywa Skype, Discord, TeamSpeak.

Pobierz Ventrilo za darmo na Windows i Mac http://www.ventrilo.com/download.php