Windows 10

2020-01-01 0 przez Pliki

Windows 10 – został wydany 29 lipca 2015. Do 29 lipca 2016 roku możliwa była aktualizacja systemu Windows 7 lub 8.1 na 10 bez opłat. Windows 10 ma na celu wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z interfejsem użytkownika, wprowadzonych w Windows 8 przez dostosowanie systemu do urządzeń bez ekranów dotykowych (takich jak komputery osobiste i laptopy), przywrócenie menu Start stosowanego jeszcze w Windows 7, system wirtualnego pulpitu i możliwość uruchamiania aplikacji Windows Store zarówno w oknach, jak i w trybie pełnoekranowym, na różnych rodzajach urządzeń. Windows 10 jest dostępny dla laptopów i komputerów stacjonarnych, tabletów, smartfonów, innych produktów Windows oraz dla konsoli Xbox One.

 

Wedle stanu na wrzesień 2016 roku, Windows 10 był zainstalowany na 24,46% komputerów osobistych.

Windows 10 to nowoczesny, wieloplatformowy system operacyjny, stanowiący kontynuację rodziny systemów Windows NT. Jest to pierwszy w historii system operacyjny Windows, na projekt i rozwój którego znaczny wpływ miały opinie i sugestie szerokiej społeczności użytkowników. Windows 10 stanowi ponadto konsolidację poszczególnych platform, tworząc w ten sposób wspólną dla wszystkich urządzeń podstawę systemu, zdolną do uruchamiania uniwersalnych aplikacji.

Pobierz kreator pozwalający na wybranie odpowiedniej wersji i rozpoczęcie pobierania pliku ISO z Windows 10.  Microsoft opublikował specjalne narzędzie Windows 10 Media Creation Tool – dzięki niemu możemy wykonać aktualizację już istniejącego systemu, a także pobrać obraz ISO Windows 10, automatycznie nagrać go na płytę DVD i nośniki USB lub po prostu zapisać na dysku naszego komputera. Aplikacja umożliwia wybór edycji (Home, Pro, także w wariantach N), a także wersji 32 lub 64-bitowej.