XviD video codec

2017-01-01 0 przez Pliki

Najnowsza wersja kodeków XviD do odtwarzania plików video, oparta na formacie ISO MPEG-4. Kodek może być niezbędny do poprawnego odtwarzania najnowszych filmów. Darmowy kodek wideo, który jest silny w kompresji i jakości. Wybor numer jeden milionów ludzi na całym świecie.

Xvid działa bardzo szybko, jak to jest zoptymalizowany dla najnowszych procesorów. Nagrywanie wideo z kamery w czasie rzeczywistym lub odtwarzanie wideo HD bez zakłóceń nie są problemem. Twój komputer będzie nadal mają dużą moc w lewo dla innych zadań!

Dużą zaletą Xvid skompresowanych plików video jest to, że odgrywają one niemal wszędzie. Oprogramowanie Xvid działa na wielu platformach i najbardziej popularne odtwarzacze wideo obsługuje. Ponadto, urządzenia audio-video, takich jak telewizory czy odtwarzacze DVD / BD obsługuje Xvid wideo.

Kodek Xvid kompresuje pliki wideo, aby były mniejsze. Można go kompresji wideo w stosunku 200: 1 lub więcej, w porównaniu z oryginalnym wideo. To sprawia, że ​​przesyłanie wideo przez sieć szybkiego i oszczędza dużo miejsca na dysku twardym komputera.

Podczas Xvid kompresuje wideo bardzo dobrze, może to zrobić bez powodowania widocznej utraty jakości i zatrzymanie ostrzejszy obraz niż inne kodeki zrobienia. Xvid jest „stratny” kompresji, ale ma na celu usunięcie tylko tych szczegółów obrazu, które nie są istotne dla ludzkiej percepcji. Jako taka, jest postrzegane jako MP3 dla filmu.

XviD video codec

biblioteka kodeków video podążająca za standardem MPEG-4, a w szczególności MPEG-4 Part 2 Advanced Simple Profile (ASP). Używa takich funkcji ASP jak b-frames, globalnych i dzielnicowych pikseli kompensacji ruchu, maskowania lumi, kwantyzacji treliażowej, H.263, MPEG i niestandardowych kwantyzacji matryc.

Xvid nie jest formatem wideo. Odkąd używa on kompresji MPEG-4 ASP, każdy plik video jest zakodowany na podstawie praw „MPEG-4 ASP video”, nie „Xvid video”, dlatego może być dekodowany wszystkimi dekoderami zgodnymi z MPEG-4 ASP. Dotyczy to także dużej liczby odtwarzaczy i dekoderów, w szczególności tych opartych na wolno-źródłowej bibliotece libavcodec od FFmpeg (dla przykładu MPlayer, VLC, ffdshow albo Perian).

Xvid jest rozprowadzany jako wolne i otwarte oprogramowanie. A to oznacza, że ​​można go uzyskać naprawdę za darmo. Xvid już został przeniesiony do wielu różnych typów procesorów i systemów operacyjnych w tym Windows, Linux i Mac.