10 najlepszych konwerterów audio i video

2020-01-01 0 przez Pliki

Chcąc obejrzeć film na komputerze możemy spotkać się niekiedy z problemem jakim jest odmowa odtworzenia danego pliku, ponieważ każdy format może zostać uruchomiony w dowolnym programie. Przy użyciu odpowiedniego konwertera plików, w prosty sposób przekształcimy dany plik do formatu jaki obsługuje nasz odtwarzacz. Przedstawiamy 10 najlepszych i darmowych konwerterów audio i video do pobrania na komputer z naszej strony.

10 najlepszych konwerterów audio i video

Free Media Converter

to darmowy pogram do konwertowania plików multimedialnych, zgrywania płyt DVD oraz pobierania filmów z Internetu. Dodatkowo Free Media Converter posiada narzędzie do nagrywania sekwencji wideo z ekranu pulpitu. Możemy zdefiniować własne ustawienia profilu, wybranie rozdzielczości obrazu, formatu wyjściowego, liczby klatek (FPS) i bitrate oraz skonfigurowanie innych opcji związanych z dźwiękiem.

 

Freemake Video Converter

to darmowe narzędzie do konwertowania filmów, muzyki i grafiki pomiędzy najpopularniejszymi formatami. Za pomocą programu Freemake Video Converter  możemy w szybki sposób przygotować i opublikować materiał w serwisie YouTube bezpośrednio z poziomu programu. Bez problemu przygotujemy film DVD wraz z profesjonalnym menu lub pokaz slajdów wraz z podkładem muzycznym. Freemake Video Converter umożliwia również edycje video poprzez wycinanie, obracanie i łączenie kilku plików w jeden. Pełna lista obsługiwanych formatów wideo: avi, mp4, wmv, mkv, dvd, mpg, 3gp, flv, swf i wiele więcej.

 

SUPER –  Free 3D Video Converter

to program do konwersji plików audio video obsługujący prawie każdy z dostępnych formatów plików audio i wideo. Program wykorzystuje ffmpeg, MEncoder, mplayer, x264, mppenc, ffmpeg2theora i theora/vorbis RealProducer plugIn. SUPER umożliwia konwersję dowolnego pliku video z jednego formatu na inny. Wszystkie kodeki potrzebne do pracy programu do konwertowania do pobrania są zintegrowane z instalatorem.
Obsługiwane formaty video: 3gp/3g2 (Nokia,Siemens,Sony,Ericsson), amv, asf, avi (DivX, H263, H263+, H264, XviD, MPEG4, MSmpeg4…), dat, fli, flc, flv, mts, m2t, m2ts (Blu-ray), mkv, mpg (MPEG-I,MPEG-II,VCD,SVCD), mov (H263, H264, MPEG4, SVQ..), mp4 (H263,H264,MPEG4..), nsv, ogg, qt, rm, ram, rmvb, str (stare Play Station), swf (Flash), ts, m2t (HDTV), viv, vob, wmv.

 

FormatFactory

to darmowy program do konwertowania plików multimedialnych na różne formaty. FormatFactory umożliwia zapisywanie plików wideo do formatu MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF, muzycznych do MP3, WMA, MMF, AMR, OGG, M4A, WAV oraz graficznych do JPG, BMP, PNG, TIF, ICO. Co więcej FormatFactory potrafi zgrywać filmy z płyt DVD, konwertuje filmy na formaty obsługiwane przez urządzenia mobilne w tym iPhone, iPod, PSP, BlackBery oraz zapisywać napisy bezpośrednio w obrazie filmu.

 

MeGUI

to program do konwertowania wideo. Szczegółowo mówiąc jest to nakładka graficzna dla programów: MEncoder, FFmpeg, DGIndex, x264 i innych. MeGUI umożliwia konwersję dowolnego materiału video do formatu zgodnego z MPEG4 (ASP XviD & libavcodec oraz AVC x264). Wykorzystywany często przy konwersji materiału video high definition (również z płyt Blu-ray i HD DVD). Do pracy wymaga zainstalowanego Microsoft .net Framework. MeGUI posiada wygodną funkcję automatycznie aktualizującą (poprzez Internet) poszczególne składniki pakietu.

 

FreeRIP

to darmowy program do zgrywania płyt CD-Audio do plików Wav, Ogg Vorbis oraz MP3 (tzw. rippowanie). Darmowy, bardzo szybki i prosty program pozwalający na odpowiednią konwersję w zakresie pracy AudioCD. Dodatkowo aplikacja FreeRIP umożliwia wzajemną konwersję pomiędzy wszystkimi obsługiwanymi formatami muzycznymi. Program do konwertowania FreeRIP obsługuje bazę danych CDDB, edycję tagów ID3 oraz pozwala unifikować poziom głośności w różnych utworach. Dodatkową funkcjonalnością FreeRIP jest generowanie playlist (M3U, PLS, B4S, HTML, CSV), odtwarzacz preview, edycję tagów MP3 i wiele innych.

 

Any Audio Converter

to darmowe narzędzie do konwersji plików audio w różnych formatach MP3, WMA, WAVE, AAC, M4A i OGG. Aplikacja pozwala wyciągnąć również samą ścieżkę dźwiękową z najpopularniejszych formatów plików wideo, a także z klipów umieszczonych na YouTube i Google Video. Any Audio Converter oferuje możliwość ustawiania takich parametrów jak częstotliwość próbkowania, głośność audio, wybieranie ścieżek dźwiękowych, wybór parametrów jakości dźwięku itp. Ponadto Any Audio Converter posiada tryb, dzięki któremu będziemy mogli dokonać konwersji kilkudziesięciu plików na raz. Program do konwersji muzyki Any Audio Converter posiada również funkcję kolejkowania zadań.

 

Any Video Converter

to darmowy konwerter video między różnymi formatami, włącznie z AVI, MP4, WMV, MKV, MPEG, FLV, 3GP, DVD, WebM, MP3, etc dla iPad 2, iPod, iPhone, Android, PSP, Samsung Galaxy S II, Amazon Kindle Fire. Any Video Converter Free wypala video na płytę DVD z dużą prędkością i doskonałą jakością. Oprócz zmiany formatu plików wideo, Program do konwersji filmów Any Video Converter Free umożliwia również automatyczne pobieranie filmów z serwisu YouTube.

 

MediaCoder

to bezpłatny program do konwersji audio/video. Aplikacja MediaCoder jest wspaniale rozbudowana, posiada wiele opcji: zmiane wielkości i rozdzielczości, wyciąganie ścieżek audio z plików wideo, dopasowywanie napisów, łączenie części filmów, potrafi rippować dyski audio/video i dużo, dużo więcej. Pomaga nam w tym wszystkim przejrzysty interfejs, który ułatwi pracę z plikami. Podczas instalacji dodatkowo instalowane są niezbędne kodeki tak aby praca programu przebiegała bez problemów. MediaCoder radzi sobie nie tylko z konwersją ale i rippowaniem, wyciąganiem ścieżek, zmianą wielkości i rozdzielczości plików.

 

Acala 3GP Movies Free

to profesjonalny program do konwersji filmów najpopularniejszych formatów video (avi, divx, xvid, mpeg, vob) do 3GP. Format 3GP jest najczęściej używany w telefonach komórkowych. Przed konwersją wybranych plików w Acala 3GP Movies Free, użytkownik określa ich jakość oraz rozdzielczość, a następnie zapisuje w wybranej lokalizacji.

Wszystkie najlepsze konwertery audio i video do pobrania za darmo z naszego działu download.