3 darmowe programy do czyszczenia systemu

2020-02-02 0 przez Pliki

Na niekorzystne działanie systemu wpływa w dużej mierze nadmiar niepotrzebnych, nagromadzonych plików, wpisów w rejestrach systemu, spowalniając go i generując błędy. Warto się temu przyjrzeć i usprawnić działanie komputera, optymalizując bieżący system za pomocą programu do czyszczenia systemu komputera. Poniżej przedstawiamy kilka darmowych aplikacji.

CCleaner

Bardzo popularny, darmowy program do oczyszczania komputera z niepotrzebnych plików i nieprawidłowych wpisów rejestru systemu Windows. Za pomocą jednego kliknięcia, możemy wyczyszcić pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Istnieje również możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze.

Odkurzacz

Polski program do czyszczenia systemu i komputera umożliwia wyszukanie i rozpoznanie około 6000 zbędnych obiektów z ponad 400 aplikacji. Z aplikacji, z których korzystasz tworzone są dziesiątki śmieci. Odkurzacz odnajduje je, odpowiednio oznacza, dokładnie opisuje i umożliwia ich usunięcie.Pozwala pozbyć się następujących zbędnych plików: kopii zapasowych, raportów, logów, dzienników zdarzeń, plików językowych (np: z krajów Korea, Japonia, Chiny, Albania), a także pozostawionych po odinstalowanych programach, szkodliwych aplikacjach i innych zbędnych składnikach w programach i systemie Windows. Odkurzacz posiada kilka pomocnych modułów, wśród których znajdziemy chociażby Quick Clean, Menedżer Rejestru, Monitor Czystości Dysku, Monitor Instalacji Oprogramowania oraz Monitor Porzuconych Folderów.

Program do oczyszczania i optymalizacji Windows. Narzędzie posiada bardzo szybki, a przy tym również skuteczny silnik do oczyszczania i optymalizowania komputera. Umożliwia filtrowanie rezultatów skanowania, pozwalając skupić się jedynie na pozycjach uznanych za zbędne, potencjalnie niebezpieczne itp. Pozwala zoptymalizować autostart i usługi systemowe, odinstalować programy oraz bezpiecznie usunąć pliki z dysku, bez późniejszej możliwości ich odzyskania. Program oferuje również szybki dostęp do narzędzi wchodzących w skład Windows.

Wise Disk Cleaner

Program do usuwania zbędnych plików z systemu. Bardzo prosty w obsłudze dla początkujących użytkowników jak i profesjonalistów. Aplikacja rozpoznaje ponad 50 typów określonych mianem niepotrzebnych, a dodatkowo użytkownik posiada możliwość definiowania własnych typów plików jakie mają zostać skasowane z systemu. Darmowa wersja umożliwia przesuwanie plików do kosza lub usuwania ich bezpośrednio.

Bezpłatne narzędzie do oczyszczania dysku twardego z wszelkich zbędnych danych.  Program wspiera ponad 130 rodzajów komponentów, które w większości przypadków są zbędne i jedynie zajmują wolną przestrzeń na dysku. Znajdziemy wśród nich m.in. pliki tymczasowe tworzone przez system i aplikacje, prywatne dane przechowywane w rejestrze Windows, pamięć podręczną, historię i tzw. cookies przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Firefox, Opera, Google Chrome) oraz wiele innych składników tworzonych przez takie popularne oprogramowanie jak Adobe Reader, 7-Zip, WinRar, Nero, PowerDVD, WinAmp itd.

Mamy nadzieje że nasze 3 darmowe programy do czyszczenia systemu komputera okażą się dla Was przydatne. A według Was jaki program najlepszy do tego typu tematu?