7 dobrych i darmowych programów do fakturowania

2021-01-01 3 przez Pliki

Ważnym elementem efektywnego prowadzenia każdej działalności gospodarczej jest narzędzie, które umożliwi szybkie i proste, zautomatyzowane wystawianie faktur VAT. W dzisiejszych poradach przedstawiamy dobre i darmowe programy do fakturowania, które usprawnią prowadzenie własnego przedsiębiorstwa.

Darmowe programy do fakturowania

Lista 7 najlepszych i najpopularniejszych:

iFirma – darmowy program do fakturowania
W wersji internetowej program pozwala na darmowe i wygodne wystawianie nieograniczonej liczby wszystkich rodzajów faktur i rachunków. Działa nawet gdy nie jesteś podłączony do internetu. Pozwala na wygodne wystawianie nieograniczonej liczby wszystkich rodzajów faktur, definicję własnych szablonów, prowadzenie bazy kontrahentów oraz towarów i usług, wysyłkę online lub pocztą. Oferuje darmowa aplikacje mobilną do szybkiego wystawiania faktur z telefonu, tabletu z systemem Android i iOS za pośrednictwem serwisu.

Aplikacja iFirma pozwala na:
– wystawianie i zarządzanie fakturami i rachunkami
– wystawianie proform i faktur na ich podstawie
– wydruk faktur na drukarce lub zapis do formatu pdf
– wysyłkę faktur mailem i pocztą tradycyjną
– wysyłkę kosztów w formie zdjęć oraz innych plików np. PDF
– przeglądanie terminarza przedsiębiorcy dostępnego w CRM ifirma
– dodawanie i wyszukiwanie towarów i kontrahentów
– archiwizację dokumentów
Program do faktur i rachunków umożliwia kompleksową obsługę wielu firm – uproszczoną i pełną rachunkowość.

Invoicer

Bezpłatny i łatwy w obsłudze program do wystawiania faktur VAT. Invoicer, bezpłatne fakturowanie i księgowość przez internet, wszystkie faktury vat, szybka praca w chmurze przychody rozchody rachunki, pełna kontrola niezapłaconych on-line. Polecany dla firm, które nie prowadzą magazynu. Program pozwala na wystawianie faktur VAT, drukowanie rejestrów, zawiera bazę kontrahentów i towarów.  Zastosowane w nim rozwiązania odpowiadają praktykom stosowanym w większych firmach, pozwalając na szczegółową kontrolę i analizę. W programie można ponadto wystawiać faktury zaliczkowe, WNT i WDT. Program pozwala także na współpracę z drukarkami fiskalnymi (Posnet, Elzab).

ELISOFT Faktury
Bardzo dobry i darmowy program do fakturowania, umożliwiający wystawianie faktur VAT, korekt tych faktur, zleceń, KP, KW. ELISOFT Faktury to darmowy program do wystawiania faktur, przeznaczony dla małych, średnich i dużych firm. Za jego pomocą możemy wystawiać różne rodzaje faktur i rachunki, przeprowadzać korekty do faktur, a nawet zarządzać szczegółową listą faktur – umożliwiającą filtrowanie i wyszukiwanie dokumentów sprzedaży. Umożliwia tworzenie specjalnych raportów i druków zleceń, raportów kasowych, naliczania odsetek, wezwań do zapłaty i not odsetkowych.

Faktura

Dawniej Fit Faktura, to bezpłatny program do fakturowania, posiadający wbudowaną obsługę drukarek fiskalnych Elzab, Posnet i Innova. Uproszczona wersja programów Fama. Prosty i intuicyjny program do fakturowania online. Wśród wielu funkcji znajdziemy m.in. opcje wystawiania faktur VAT (w tym korygujących i pro-forma), paragonów, drukowanie etykiet towarowych oraz formularzy przelewów. Program do faktur za darmo umożliwia prowadzenie kartotek towarów, usług i kontrahentów. FIT Faktura do pobrania oferuje również podstawowe funkcje CRM oraz możliwość generowania wielu raportów.Możliwa jest również samodzielna modyfikacja wielu parametrów np. nowych stawek VAT, formatowania dokumentów.

Faktura 1Plus

Bardzo popularny darmowy program do wystawiania faktur VAT. Pozwala na tworzenie, edycję, oraz usuwanie wszelkich faktur które są związane z naszą własną działalnością gospodarczą. Za jego pomocą możemy wystawić fakturę VAT, rachunek, korektę i fakturę proforma. Ponadto aplikacja umożliwia nam dodawanie własnych projektów graficznych faktury czy rachunku. Program posiada opcję tworzenia raportów bankowych i kasowych, kontrolę należności i zobowiązań, potrafi współpracować z drukarkami fiskalnymi oraz umożliwia prowadzenie kartotek asortymentowych i słownika kontrahentów, a także opcję zapisu faktur do tzw. bufora (w celu późniejszego wystawienia klientowi).
Program posiada wbudowany Generator Raportów, za pomocą którego można modyfikować wydruki lub dodawać nowe, w tym projekty graficzne faktur.

Fakturka

Prosty darmowy program do fakturowania do pobrania, przeznaczony do pracy w małej firmie. Pozwala na drukowanie samodzielnie zaprojektowanych faktur, liczy faktury od cen brutto lub netto, pozwala na prowadzenie kartoteki kontrahentów i towarów. Ponadto posiada możliwość wydruku przelewu/wpłaty do banku, noty korygującej, nadruku danych na kopertach oraz stabilna praca i brak widocznych błędów w odróżnieniu od innych (często amatorskich) bezpłatnych programów do wystawiania faktur.

Mega Fakturka

Darmowy program do wystawiania faktur VAT i korekt faktur VAT, faktury proforma.  Program Mega Fakturka skierowany jest dla małych firm, które nie prowadzą gospodarki magazynowej. Program umożliwia wydruki rejestru sprzedaży, zestawień sprzedaży, a nawet nadruk adresu na koperty oraz przelewy także do ZUS i US. Za jej pośrednictwem możemy gromadzić dane dotyczące naszych klientów (m.in. adres, NIP, REGON, nr telefonu, e-mail itp.) oraz oferowanego towaru (nazwa, stawka VAT, jednostka miary, ceny itp.).

Wszystkie te darmowe program do fakturowania do pobrania dostępne są w naszym serwisie.