Apache OpenOffice darmowy pakiet biurowy

2019-10-26 1 przez Pliki

Darmowy Office do pobrania Apache OpenOffice to popularny darmowy pakiet biurowy, następca popularnego pakietu OpenOffice.org. Stanowi alternatywę dla płatnego pakietu Microsoft Office. Pakiet biurowy działający w wielu systemach operacyjnych i środowiskach, z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Można go stosować legalnie bez żadnych opłat w domach, firmach, urzędach i szkołach. Darmowy Office do pobrania bezpłatne i całkowicie legalne aplikacje biurowe: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, tworzenie prezentacji.

OpenOffice za darmo do pobrania

Całkowicie darmowy pakiet biurowy w porównaniu z poprzednią wersją, ma uruchamiać się szybciej. Usunięto zgłoszone błędy, w tym te dotyczące importu dokumentów DOCX oraz eksportu do formatu RTF. Wprowadzono szyfrowanie AES-256 i zniesiono ograniczenia liczby pól w narzędziu Tabele przestawne, które wcześniej nazywało się Data Pilot. Udoskonalono kodowanie dokumentów, dzięki czemu teraz poszczególne pliki maja mniejszy rozmiar. Do filtra eksportu do CSV dodano funkcję „Quote all text cells”. W narzędziu formuł dodano obsługę znaków specjalnych UTF-32. W narzędziach Impress i Draw odświeżony został interfejs, co wpłynęło na polepszenie użyteczności.

Darmowy pakiet biurowy OpenOffice zawiera następujące składniki:

  • Writer – edytor tekstu
  • Calc – arkusz kalkulacyjny
  • Base – bazy danych
  • Draw – tworzenie grafiki wektorowej
  • Impress – tworzenie prezentacji multimedialnych

Pobierz Apache OpenOffice za darmo na Windows, Linux lub Mac OS X. Darmowy office dla windows 10 po polsku pełna wersja dla studentów i uczniów.

https://www.openoffice.org/pl/download/index.html