Garmin Virb Ultra 30 – konkurent GoPro Hero 5

2016-09-06 0 przez Pliki

Firma Garmin wprowadza do sprzedaży nową, wodoszczelną kamerę sportową Virb Ultra 30 nagrywającą filmy w jakości Ultra HD 4K/30kl/s.

Garmin Virb Ultra 30 nagrywa filmy Ultra HD w jakości 4K/30kl/s oraz filmy w trybie slow motion w jakości 720p/240kl/s, a jednocześnie umożliwia robienie zdjęć w rozdzielczości 12 Mpx.

Kamera oferuje 3-osiową stabilizację obrazu, wejście na kartę microSD, mikrofon rejestrujący dźwięk także pod wodą w wodoszczelnej obudowie, kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD również przystosowany do pracy zarówno bez, jak i w wodoszczelnej obudowie.

garmin

Wodoszczelna obudowa wyposażona została w szkiełko z hydrofobową, antyrefleksyjną powłoką umożliwiającą nagrywanie wyraźnych obrazów w wodzie, w deszczu i przy dużej wilgotności.

Korzystając z funkcji sterowania głosem Sensory TrulyHandsfree można wydawać komendy, takie jak np. „OK Garmin, start recording” aby rozpocząć nagrywanie lub „OK Garmin, remember that” aby oznaczyć wybrane momenty i później łatwo je znaleźć podczas edycji.

Bezpłatna aplikacja Garmin Virb umożliwia udostępnianie filmów z kamery w czasie rzeczywistym w transmisji na YouTube, a także dzielenie się materiałami w mediach społecznościowych na portalach takich jak Facebook i Garmin Connect. Kamerą sterować można z poziomu tabletu lub smartfona, wykorzystując łączność Wi-Fi. Z kolei oprogramowanie Garmin Virb Edit zainstalowane na komputerze automatycznie wyróżnia oznaczone wcześniej momenty akcji oraz pozwala na dodawanie muzyki i animowanych wskaźników, liczników i wykresów z danymi G-Metrix.

Kamera Garmin Virb Ultra 30, w zestawie z wodoszczelną obudową, będzie dostępna w sprzedaży w III kwartale 2016 r., w cenie 529,99 euro.