KeyPad do gier FPS

2017-07-24 0 przez Pliki

Ostatnimi laty coraz to bardziej wzrasta zainteresowaniem KeyPadem w grach RPG i MMORPG. Jak wiemy KeyPad świetnie nadaje się do tego typu gier, ze względu na możliwość tworzenia niesamowicie dużej ilości kombinacji klawiszowych i bardzo wygodnego dostępu do nich. Nasza postać może być kierowana joystickiem, który jest wbudowany na wysokości kciuka, co odciąża większość placów i daje możliwość wykorzystania ich w inny sposób. Jednak nie wiele się słyszy o wykorzystaniu tego typu sprzętu w grach FPS takich jak Counter Strike Global Offensive. Jak wiadomo poruszanie się w tego typu grach, będzie wymagało od nas o wiele większej dokładności wiec o poruszaniu się na joysticku nie mamy co marzyc. Wiec co taki keypad można nam zaoferować w grach FPS?

Keypad jest świetny, jeśli chodzi o wygodę, ręka jest osadzona na specjalnie ukształtowanych oparciach co nie męczy jej w odróżnieniu od wiele klawiatur. Jego mały kształt pozwala na położenie go wy dowolnym miejscu bądź ustawić pod dowolnym kontem co jest bardzo przydatne dla graczy jeżdżących na mecze Lanowe. Kolejnym dużym plusem poza wygoda jest odciążenie placów wykorzystywanych do poruszania się, poprzez ustawienie zmiany broni na joysticku. Niestety ze względu na to ze jesteśmy zmuszeni do poruszania się przy pomocy WASD niektóre pady nie do końca się nadają do CS: GO. Wnikliwą analize Keypadów możemy znaleść na csgocoach.com. My postanowiliśmy omówić w tym artykule czołowe KeyPady, które aktualnie konkurują na rynku i objaśnić wam ich wady i zalety, aby ułatwić wybór przy ewentualnym zakupie.

 • Tracer Keypad Avenger TRK-323
 • Cena: Bardzo Niska
 • Ilość klawiszy: 47 (w tym 6 klawiszy multimedialnych)
 • Przyciski: Membranowe

Bardzo fajny produkt jednak jest bardzo klawiaturo podobny i w żaden sposób nie odciąża palców od podstawowych ustawień. Jest miniaturowa wersja klawiatury, która na pewno jest o wiele wygodniejsza niż pełna klawiatura. Mimo braku joysticka jest warta uwagi ze względu na dobre wykonanie i niesamowicie niska ceny.

 • Logitech G13
 • Cena: średnia
 • Ilosc klawiszy: 25
 • Przyciski: Membranowe

Jeden z bardzo popularnych modeli Keypadów i bardzo często kupowanych przez graczy MMO. Nie posiada z byt wiele przycisków, ale dzięki mini joystickowi można uzyskać wiele kombinacji klawiszowych. Wyróżnia się spośród wszystkich keypadów unikatowym wyświetlaczem GamePanel, który umożliwia ci wyświetlanie statystyk z gry bądź systemu zaraz przy twojej ręce. Bardzo ważną informacją dla tych, którzy zamierzają używać mini joysticka do poruszania się w grze jest to ze G13 posiada joystick 4-kierunkowy. Przez to nie będziemy mogli wykonywać ruchów mieszanych typu przód+prawo co znacznie utrudni nam grę.

 • Razer Orbweaver
 • Cena: Wysoka
 • Ilosc klawiszy: 22
 • Przyciski: Mechaniczne

Jeden z najdroższych i naszym zdaniem najlepszych Keypadów na rynku. Posiada 20 mechanicznych klawiszy, 8-kierunkowy mini joystick, 2 przyciski boczne oraz regulowane podstawki pod nadgarstek, kciuk oraz dłoń. Jednym z wielu atutów jest to, że ten Keypad jako jedyny posiada klawisze mechaniczne, które stały się nowa norma w grach FPS. Aktualnie nawet zawodnicy z Imbaboost oferujący csgo boosting używają key padów. Przy wielogodzinnym graniu używanie takiego sprzętu jest po prostu wygodne. Oczywiście nie sądze aby wyparły one myszki i klawiatury jednaakze każdy kaypad znajdzie swojego fana.

Artykuł przygotowany przez specialistów z Imbaboost zajmujących się boostowaniem rank w Counter-Strike Global Offensive.