Komputer poleasingowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

2014-11-28 0 Pliki

Niewiele osób może pozwolić sobie na rozrzutność, większość z nas podczas zakupu musi kierować się nie tylko jakością, ale również ceną. Zakup sprzętu komputerowego to niebagatelny wydatek. Modele, które dają szansę na długą, sprawną i bezawaryjną pracę mogą uszczuplić domowy budżet o kilka tysięcy złotych. Zanim decyzja o zakupie zostanie podjęta, warto wziąć pod uwagę interesującą alternatywę, jaką jest komputer poleasingowy.

Komputer poleasingowy – co to właściwie znaczy?

Leasing jest formą kredytowania, wykorzystywaną głównie przez duże firmy. Po trwającym 2-3 lata okresie użytkowania, sprzęt komputerowy wymienia się na najnowszy, a dotychczas używany poddawany jest konserwacji, testom, a następnie wyprzedawany po atrakcyjnych cenach. Podczas procesu konserwacji w komputerach i laptopach wymieniane są zużyte podzespoły, pamięć operacyjna podlega rozszerzeniu, uzupełniania się też brakujące wyposażenie. Większość firm oferujących sprzęt poleasingowy udziela również gwarancji nawet 12-miesięcznej np. MDM Komputery

The seller-adviser shows the girl a new tablet computer

Kupujemy komputer poleasingowy – plusy i minusy

Podejmując decyzję o zakupie komputera lub laptopa poleasingowego musimy pamiętać, że nabywamy sprzęt używany, który nie będzie wyposażony w podzespoły najnowszej generacji. Z drugiej zaś strony stajemy przed możliwością wejścia w posiadanie markowego urządzenia z górnej półki cenowej, które jakością wykonania, wydajnością i solidnością wielokrotnie przewyższa nowe modele oferowane przez markety. Nabywamy nie tylko wartościowy sprzęt, ale również wysokiej klasy oprogramowanie, jak na przykład specjalną edycję Windows 7 na tzw. licencji Microsoft Authorized Refurbishe. Komputery oraz laptopy produkowane dla potrzeb biznesu przystosowane są do długiej i wydajnej pracy, co nie zawsze można powiedzieć o sprzęcie z oferty ogólnodostępnej.

Komputer poleasingowy czy nowy?

Choć sprzęt komputerowy nie należy do najtańszych, wiele osób z góry odrzuca możliwość zakupienia używanego modelu uważając, że nowy laptop czy komputer będzie działał dłużej i sprawniej. Można upolować tanie i nowe urządzenie, ale często okazuje się, że ma ono gorszą wydajność i słabszą jakość wykonania od wysokiej klasy komputera poleasingowego. Decydując się na zakup, warto więc zachować zdrowy rozsądek i rozważyć wszystkie dostępne opcje.