Legalne salony gier z automatami od Totalizatora Sportowego

2017-06-14 0 przez Pliki

Legalne salony gier z automatami od Totalizatora Sportowego. Już pod koniec tego roku w Polsce ma powstać między 40 a 60 salonów, w których będzie można legalnie zagrać w „jednorękiego bandytę” i inne automaty do gier.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, która weszła w tym roku – automaty do gry są objęte monopolem państwa obsługiwane przez Totalizator Sportowy. Wszystkie inne urządzenia zostały zarekwirowane przez Krajową Administrację Skarbową.

Wiceminister Jerzy Kwieciński zapowiedział, że resort w dwóch ostatnich kwartałach planuje zakup od 450 do 800 automatów i otwarcie 40 do 60 salonów.

Legalne salony gier z automatami od Totalizatora Sportowego

Nowa ustawa hazardowa oprócz monopolu automatów do gier, „wygoniła” również z Polski zagraniczne firmy bukmacherskie, które nie zarejestrowały działalności w naszym kraju.

Bez wątpienia pomogła w tym zapowiedź wprowadzenia Rejestru Domen Zakazanych. Ten co prawda ruszy dopiero od lipca, ale już znajdują się w nim strony internetowe, które oferują nielegalny hazard w sieci. Od 1 lipca dostawcy internetu będą musieli blokować użytkownikom dostęp do tych witryn.