Najpopularniejsze kryptowaluty 2019

1 stycznia 2019 0 przez Admin

Najpopularniejsze kryptowaluty 2019 ranking wirtualnych walut. Wraz z rosnącą popularnością wirtualnych walut do anonimowego transferowania środków i giełd do ich szybkiej wymiany powstało już kilkaset różnych kryptowalut, ale zdecydowanie najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin którego aktualna wycena osiąga kwoty ok. 4000 dolarów za 1 BTC.

Obecnie notowanych jest kilkaset kryptowalut na kilkunastu specjalnych giełdach potocznie tak zwanych kryptogiełdach. Przedstawiamy aktualny ranking kryptowaluty TOP 10

Najpopularniejsze kryptowaluty TOP 10 według serwisu coinmarketcap.com to: BitCoin (BTC),  Ripple (XRP), Ethereum (ETH) , Stellar XLM, BitCoin Cash (BCH) Bitcoin SV (BSV), EOS,  LiteCoin (LTC), Tron

dalsze pozycje: Cardano (ADA), Monero (XMR), NEM, IOTA, Dash, Ethereum Classic (ETC),  NEO,  Zcash,  Dogecoin

Jak kupić Bitcoin?

Cały czas powstają nowe kryptowaluty, ze względu na wykorzystanie otwartego oprogramowania oraz sieci P2P. Kod źródłowy wirtualnej waluty jest oparty na wolnym oprogramowaniu, przez co każdy może go pobrać i utworzyć swoją kryptowalutę według własnych zasad.

Kryptowaluta to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki.

Najpopularniejsze kryptowaluty na świecie – ranking witualnych walut. Zobacz jak kupić Bitcoin?