Paint.NET darmowy program graficzny

2020-01-02 0 przez Pliki

Paint.NET to darmowy program do obróbki grafiki rastrowej, dający duże możliwości jeżeli chodzi o podstawową obróbkę zdjęć i obrazków. Program z powodzeniem polecany przy  podstawowej edycji fotografii cyfrowej, posiada prosty i czytelny interfejs z zakładkami, które w swoich funkcjach posiadają miniatury obrazów zamiast opisu tekstowego, dzięki czemu nawigacja jest bardzo prosta i szybka. Aplikacja Paint.NET posiada szereg warstw pomocnych przy wykonywaniu zaawansowanych operacji na obrazach. Są one zazwyczaj dostępne drogich profesjonalnych programach i  podobne są do stosu przezroczystych slajdów, które nałożone na siebie tworzą jeden obraz. Alternatywa GIMP, zamiennik Photoshop, program podobny do Microsoft Photo Editor, czy Corel.

Paint za darmo

Program zawiera całą paletę efektów ulepszających i udoskonalających wygląd obrazów m.in.: rozmycie, zaostrzenie, usuwanie efektu czerwonych oczy, szum i uwypuklenie, zmianę jasności, kontrastu, odcienia, nasycenia, krzywych i poziomów obrazu. Można również przekonwertować obraz na zdjęcie czarno-białe lub sepia. Dodatkową opcją jest   efekt o nazwie Powiększenie/Obrót 3D, który pozwala dodawać perspektywę i przechylenie obrazu. Paint.NET to darmowy program do edycji zdjęć dla komputerów z systemem Windows. Jest wyposażony w intuicyjny i innowacyjny interfejs użytkownika z obsługą warstw, nieograniczone cofanie, efekty specjalne, a także szeroką gamę użytecznych i zaawansowanych narzędzi. Aktywna i rosnąca społeczność online zapewnia przyjazną pomoc, tutoriale i wtyczki .

cechy:

Prosty, intuicyjny i innowacyjny interfejs użytkownika
Każda funkcja i interfejs użytkownika elementem miał być natychmiast intuicyjne i szybko przyswajalny bez pomocy. W celu obsługi wielu łatwością zdjęć Paint.NET stosuje interfejs z zakładkami dokumentów . Zakładki wyświetlić miniatury obrazu zamiast opisu tekstowego. To sprawia, że nawigacja jest bardzo prosta i szybka.

Interfejs został wzmocniony Aero Glass, jeśli używasz systemu Windows 7.

Wydajność
Obszerna praca poszła do podejmowania Paint.NET najszybszy edytor zdjęć dostępne. Czy masz netbooka z procesorem Atom mocy świadomych lub stację roboczą dual Intel Xeon z 16+ nieprawdopodobnie szybkie rdzenie, można spodziewać Paint.NET założyć szybko i odpowiadać na każde kliknięcie myszą.

Warstwy
zwykle znajdują się tylko na drogich i skomplikowanych profesjonalnego oprogramowania warstwy stanowią podstawę do bogatego doświadczenia kompozycji obrazu. Można myśleć o nich jak stos przejrzystości slajdów, które oglądane razem w tym samym czasie, tworząc jeden obraz.

Aktywna społeczność internetowa
Paint.NET posiada forum internetowe z dziećmi, pasji i stale powiększającej się społeczności. Koniecznie zapoznaj się z ciągle rosnącej listy tutoriali i wtyczek !

Uaktualniany
Aktualizacje są darmowe, i zawierają nowe funkcje, Perfo ulepszeń rmance oraz poprawki błędów. Aktualizacja do najnowszej wersji jest bardzo prosta i wymaga jedynie dwóch kliknięć myszką.

Efekty specjalne
Wiele efektów specjalnych są włączone do poprawy i doskonalenia swoich obrazów. Wszystko z rozmycie, wyostrzenie, usuwanie efektu czerwonych oczu, zniekształceń, szumów i wytłoczenia są włączone. Również jest nasz unikalny efekt 3D Rotate / zoom sprawia, że bardzo łatwo dodawać perspektywę i przechylenie.

Korekty są również zawarte, które pomogą Ci dostosować obraz za jasność, kontrast, nasycenie, odcień, krzywe i poziomy. Można również przekonwertować obraz na czarno-białe lub w sepii.

Wydajne narzędzia
Paint.NET zawiera proste narzędzia do rysowania kształtów, w tym łatwym w obsłudze narzędziem krzywej dla splajnów rysunek lub krzywych Beziera. Narzędzie Gradient, nowy dla 3,0, została wymieniona jako innowacyjny poprawę w stosunku do podobnych narzędzi dostarczanych przez inne oprogramowanie do zdjęć. Urządzenia do tworzenia i pracy z wyboru jest potężny, a jednocześnie na tyle prosty, aby być odebrane szybko. Inne to potężne narzędzia Magic Wand wyboru regionów o podobnym kolorze, a Stempel do kopiowania lub kasowania fragmentów obrazu. Jest też prosty edytor tekstu, narzędzie do powiększania, a narzędziem Recolor.

Nieograniczona Historia
Każdy popełnia błędy i każdy zmienia zdanie. Do tego pomieszczenia, każde działanie wykonać na obrazie są zapisywane w oknie Historia i może być cofnięte. Po cofnąć skargę, można również przerobić go. Długość historii jest ograniczona tylko wolnej przestrzeni dysku.

Pobierz darmowy Paint.NET nie kosztuje ani grosza. Dostępny na Windows 10, 8 i 7. https://www.dotpdn.com/files/paint.net.4.2.8.install.zip