Tanie drukowanie, czyli jak oszczędzać pieniądze?

2016-03-11 0 przez Pliki

Tusze, tonery i inne materiały eksploatacyjne to produkty, które zużywają się najszybciej. Niestety stanowią również główne źródło dochodu znanych producentów, więc nic dziwnego, że te artykuły są bardzo drogie. Możesz jednak oszczędzić na drukowaniu, nie tylko kupując właściwy sprzęt, ale także używając zamienników oryginalnych tonerów. W ten sposób będziesz miał pewność, że nie przepłacasz niepotrzebnie za produkty, które dostępne są w tańszej wersji.

cartrdige-534450_1280

Wybór odpowiedniej drukarki – czy to ma znaczenie

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń drukujących a każdy z nich ma szereg rozmaitych opcji dodatkowych. Czasem jednak wiele z nich są przez Ciebie w ogóle nieużywane, więc nie ma sensu, żebyś inwestował pieniądze w drogi sprzęt. Wszystko zależy od przeznaczenia Twojej drukarki. Zastanów się nad tym, czy najbardziej zależy Ci na szybkości wydruku, czy też  może liczy się dla Ciebie wysoka jakość? To ma bardzo bowiem duże znaczenie w momencie, gdy będzie chciał kupić określony sprzęt.  Zazwyczaj w biurach często występują 2 rodzaje urządzeń: wielofunkcyjne (używane rzadziej) i proste drukarki z czarno – białym tuszem, które jednak bardzo szybko drukują dokumenty.  Zapewne do domu wybierzesz zupełnie inny sprzęt, ponieważ będziesz zwracał uwagę na inne aspekty, takie jak możliwość drukowania zdjęć czy podłączenia drukarki bezpośrednio do aparatu.

Zamienniki tonerów, jako skuteczny sposób oszczędzania

Bez znaczenia jest to na jaki sprzęt ostatecznie się zdecydujesz, ponieważ będzie to jedynie jednorazowy wydatek, więc możesz zainwestować nieco więcej pieniędzy. Najdroższe jednak zazwyczaj są tusze, tonery i inne części eksploatacyjne a ponadto zużywają się najszybciej. Zdarza się czasem tak, że koszt nowego kartridża jest dużo wyższy niż zakup drukarki. Żeby uniknąć zbędnego przepłacania możesz zdecydować się na zamienniki oryginalnych kartridży, które dostępne są na przykład tutaj: http://www.asarto.pl/. W ten sposób będziesz miał pewność, że oszczędzasz swoje pieniądze, nie ryzykując jednocześnie obniżeniem jakości wydruku.