AliExpress kod rabatowy

2020-06-01 0 przez Pliki

AliExpress kod rabatowy przy dowolnych zakupach. Zniżka standardowo działa na cały koszyk, na produkty od wielu sprzedawców. Kod rabatowy ALIUPUSTY to tańsze zakupy na AliExpress chiński gigant zakupów online oferuje zniżki, promocje i konkursy. Polska dostawa bezpośrednia 90% zamówień dostarczonych w ciągu 20 dni od dnia płatności. Bezpłatna wysyłka ze standardową opcją wysyłkową AliExpress z dostawą do paczkomatów Inpost.

Aliexpress dla użytkowników przygotował premiery produktów, w tym Xiaomi Redmi Note, okulary VR HD Eachine, drony itp. Warto pamiętać, że AliExpress umożliwia płatności przez Przelewy24 i PayU. 

Zagraniczne portale zakupowe, takie jak AliExpress, cieszą się ostatnio ogromną popularnością – po pierwsze dlatego, że można tam kupić praktycznie wszystko, także produkty niedostępne w polskich sklepach, a po drugie – to wszystko jest niezwykle tanie. Jednak zagraniczne zakupy online mogą być jeszcze tańsze, dzięki korzystnej wymianie waluty. Posiadając konto walutowe, możemy wymieniać walutę w kantorach internetowych, a następnie płacić za zakupy od razu np. w dolarach, unikając kosztów związanych z przewalutowaniem dokonywanym przez bank. Jak kupować na aliexpress za złotówki krok po kroku poradnik bez cła? Darmowe pobieranie aplikacji AliExpress po polsku https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alibaba.aliexpresshd

Waluta online

Poszukując możliwości wymiany waluty przez internet, napotkamy 2 opcje: platforma wymiany walut lub kantor internetowy. Na społecznościowych platformach walutę kupuje się bezpośrednio od innych użytkowników – wygląda to podobnie jak zakupy na portalach aukcyjnych. Natomiast transakcja w e-kantorze przypomina nieco wymianę w tradycyjnym kantorze, tyle że odbywa się przez internet, jest bezgotówkowa i znacznie bezpieczniejsza. Internetowe kantory oferują o wiele korzystniejsze kursy niż banki, a często nawet lepsze niż w zwykłych kantorach.

Błyskawiczna transakcja

Zakup waluty w kantorze online przebiega bardzo szybko, zwłaszcza jeżeli dokonujemy wymiany w dzień roboczy, kiedy na zaksięgowanie przelewów nie trzeba długo czekać. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu w wybranym e-kantorze ustawia się parametry wymiany, takie jak kwota, waluta i rodzaj transakcji. Jeżeli chcemy np. kupić 500 dolarów, w panelu klienta wyświetli się nam informacja, ile wynosi ta kwota po przeliczeniu na złotówki, według obowiązującego kursu. Następnie wykonujemy przelew ze zwykłego konta bankowego (w PLN) do e-kantoru, zaś po jego zaksięgowaniu zatwierdzamy transakcję. Wówczas e-kantor wysyła nam żądane 500 USD na konto walutowe.

Porównanie kosztów wymiany

Jeżeli chcemy sprawdzić, ile zaoszczędzimy wymieniając walutę online Revolut w porównaniu do przewalutowania za pośrednictwem banku, najlepiej skorzystać z kalkulatora dostępnego w kantorze online. Zysk jest uzależniony od tego, jaką sumą operujemy lub jak często korzystamy z obcych walut. Kupując wspomniane już 500,00 USD, w internetowym kantorze zapłacimy 1 926,35 PLN, zaś np. w Pekao SA – 1 981,25 PLN, więc zysk wyniesie 54,91 PLN. Natomiast przy zakupie 2000,00 USD w kantorze online płacimy 7 706,80 PLN, zaś w BZ WBK 7 941,20 PLN – tu zysk wynosi już 234,40 PLN (obliczenia wg kursów z dnia 06.10.2016). Jeżeli z dość dużą częstotliwością wymieniamy nawet niewielkie kwoty, rzędu 200-300 USD, w dłuższej perspektywie zaoszczędzamy kilkaset złotych, a w przypadku regularnej wymiany większych sum zysk sięga kilku tysięcy złotych.

Kursy i trendy

Jeżeli zależy nam na zakupie obcej waluty po jak najniższej cenie, warto śledzić kursy walut oraz ich trendy – takie zestawienia znajdziemy m.in. na https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Dzięki temu możemy obserwować, jak zachowuje się dana waluta i ocenić, kiedy najlepiej jest dokonać transakcji. Pobierz działający kod rabatowy Aliexpress.