Zablokowane płatności Skrill dla stron z Rejestru domen zakazanych

30 czerwca 2017 0 Pliki

Od 1 lipca mają być zablokowane płatności Skrill dla stron z Rejestru domen zakazanych w Polsce. Chodzi o strony bukmacherskie, pokerowe i inne hazardowe które trafiły na czarną listę stron w naszym kraju.

Operatorzy domen wpisanych w Rejestr domen zakazanych niezgodnie z ustawą zostali dziś powiadomieni, że od jutra nie będą realizowane do nich przelewy przy użyciu portfela elektronicznego Skrill oraz mniej u nas używany Neteller.

Skrill do właścicieli Domen z Rejestru zakazanych stron wysyła maila:

Jak Państwo pewnie wiecie, nastąpiły ostatnio zmiany w polskiej ustawie o grach hazardowych, które mają wpływ na operatorów gier hazardowych, dostawców usług internetowych oraz dostawców usług płatniczych, Jedną z głównych zmian jest to, że zabronione jest udostępnianie usług płatniczych na stronach wprowadzonych do nowoutworzonego rejestru. To obostrzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2017 r. Po przeprowadzeniu przeglądu rejestru i znaleźliśmy w nim domeny należące lub zarządzane przez Państwa. W celu dostosowania się do nowego reżimu prawnego zmuszeni jesteśmy wprowadzić ograniczenie na Państwa koncie handlowym. Wprowadzone zmiany uniemożliwią klientom Skrill/Neteller przebywającym w Polsce przekazywanie Państwu środków. Będziemy jeszcze akceptować wypłaty środków na konta polskich rezydentów w przeciągu kolejnych dwóch tygodni. Proszę się upewnić, że usunęli Państwo portfele Skrill/Neteller jako opcję depozytową dla polskich klientów z Państwa strony a także wszelkie reklamy i banery. Zmiana ta będzie dotyczyć wyłącznie transakcji związanych z rezydentami zamieszkującymi w Polsce. Zapewniamy, że w pozostałym zakresie Państwa konto jest aktywne i w pełni funkcjonalne.

Czy teraz polscy użytkownicy zaczną chętniej korzystać z Bitcoin ? Sprawdź jakie są najpopularniejsze kryptowaluty na świecie.

Blokowanie płatności Skrill do operatorów znajdujących się w Rejestrze

Zakazane płatności
OSTRZEŻENIE PRZED REALIZACJĄ PŁATNOŚCI ZWIĄZANYCH Z NIELEGALNIE DZIAŁAJĄCYMI W POLSCE ZAGRANICZNYMI FIRMAMI BUKMACHERSKIMI.

Komisja Nadzworu Finansowego (KNF) zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Finansów wydała komunikat ostrzegający wszystkie banki oraz pośredników płatności, iż pośredniczenie w transferach środków płatniczych pochoczących z dokonywanych na terenite Polski nielegalnych gier hazardowych stanowi przestępstwo skarbowe.

Dostawcy usług płatniczych zostali wezwani przez KNF do zaprzestania, w trybie natychmiastowym, świadczenia usług na rzecz podmiotów nielegalnie urządzających gry hazardowe przez Internet, a tym samym zaprzestaćnia łamania przepisów prawa obowiązujących na terytorium RP.

Ponadto KNF wyraził oczekiwanie, iż dostawcy usług płatniczych przeprowadzą w powyższym zakresie odpowiednie czynności kontrolne i wprowadzą rozwiązania zapobiegawcze, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, stosownie do obowiązujących przepisów, podejmą odpowiednie działania.