3 darmowe programy do projektowania domów

2019-01-21 0 przez Pliki

Myślałeś o tym, aby spróbować swoich sił w projektowaniu własnego domu, który by spełniał wszystkie Twoje oczekiwania? Jeśli tak to już teraz wypróbuj poniższe darmowe programy do projektowania domów, które z pewnością Ci w tym pomogą. Jaki program wybrać do pobrania na komputer?

Darmowe programy do projektowania domów

Google SketchUp

Aplikacja umożliwiająca projektowanie domów za darmo –  tworzenie, modyfikowanie i udostępnianie modeli 3D (m.in. domów). Atutem aplikacji jest możliwość trójwymiarowego szkicowania budynków oraz wnętrz. Uproszczony zestaw narzędzi, system rysowania ze wskazówkami oraz przejrzysty interfejs graficzny zostały opracowane z myślą o tym, aby użytkownik mógł skoncentrować się na dwóch rzeczach: jak najwydajniejszej pracy oraz czerpaniu przyjemności z jej wykonywania. Dostępne są też narzędzia do modelowania rzeźby terenu i tworzenia animacji.

A9CAD

Darmowy program typu CAD/2D do projektowania m.in. budynków . Program do projektowania domu po polsku ma bardzo miły i przyjemny wygląd, a  jego praca jest stosunkowa szybka . W programie wbudowana jest konsola do wprowadzania wartości i parametrów. Wyposażony jest w dwa moduły do rysowania i podglądu z możliwością edycji projektów.  W programie wbudowana jest konsola do wprowadzania wartości i parametrów. Można tworzyć i edytować: warstwy, bloki, itp. Umożliwia proste modyfikacje projektów wykonanych w komercyjnym programie AutoCAD.

SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród

Program służący do samodzielnego i kompleksowego planowania i urządzania domu i ogrodu. Aplikacja umożliwia tworzenie projektu domu od zera czyli od podłogi aż po dach, zaprojektować układ pomieszczeń, drzwi i okna, kolor i fakturę poszczególnych detali elewacji i wykończenia. Następnie można zaprojektować wnętrze domu i jego otoczenie wraz z ogrodem. Do dyspozycji użytkownika program do projektowania domu po polsku oddana jest biblioteka ponad 2800 elementów wyposażenia, roślin, wyposażenia ogrodów, małej architektury, ogrodzeń itp. Każdy obiekt można skalować, zmieniać kolor i fakturę detali, jasność i wiele innych parametrów. Gotowy projekt można przy pomocy modułu wizualizacyjnego obejrzeć z dowolnego miejsca, przy różnym oświetleniu.


Sweet Home 3D
jest darmowym programem służącym do aranżacji wnętrz, który umożliwia ustawiać meble na planie 2D z podglądem 3D.
Sweet Home 3D program do projektowania domu po polsku, angielsku oraz w innych językach
i może zostać uruchomiony na systemach Windows i innych.


Dostępne są także bezpłatne wersje programów do projektowania domów, ale tylko testowe – SketchUp Pro, AutoCAD, DraftSight i inne dobre programy do modelowania 3D do pobrania z naszej strony.