Bitcoin nowa waluta w Microsoft Office

1 stycznia 2017 0 Pliki

Bitcoin nowa waluta w Microsoft Office – Excel będzie w stanie szybko rozpoznać, formatować, obliczać oraz poprawnie analizować liczby wyrażone w najpopularniejszej kryptowalucie Bitcoin. Nowa funkcja niedługo będzie dostępna dla arkusza kalkulacyjnego Excel na Windows 10, Android, Mac OS i iOS, i będzie obejmować także wersje Excel Mobile.

Zmiany wynikają z coraz większej popularności cyfrowej waluty już część serwisów przyjmuje płatności w BTC.

Bitcoin umożliwia także dodawanie pieniędzy do konta Microsoft, można używać tej waluty jako opcji płatności w przypadku kupowania aplikacji, gier i innej zawartości cyfrowej w sklepach Windows, Windows Phone, Gry Xbox, Muzyka Xbox lub Wideo Xbox.

Co ciekawe Microsoft już wcześniej był zaangażowany w rozwój i wdrażanie na różnych platformach Blockchain. Nie tak dawno Microsoft uruchomił Azure Blockchain czyli platformę usługową, w której przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać Blockchain w celu ułatwienia rozliczania danych finansowych.

Bitcoin (BTC) to wirtualna waluta stworzona prawdopodobnie kogoś o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Ich emitentem nie jest żaden bank centralny i żadna instytucja nie sprawuje kontroli nad wirtualnym systemem. Dlatego internauci określają często bitcoina jako nową walutę wolnego świata.