WhatsApp Messenger

2020-01-01 0 przez Pliki

Komunikator WhatsApp darmowa aplikacja umożliwiająca komunikację posiadaczom telefonów z systemem Android i innych smartfonów oraz komputerów Windows i Mac. WhatsApp wykorzystuje połączenie internetowe Twojego telefonu (4G/3G/2G/EDGE lub Wi-Fi, w zależności od dostępności), aby wysyłać wiadomości i wykonywać połączenia do znajomych i rodziny. Zamień SMS-y na WhatsApp, aby wysyłać i odbierać wiadomości, połączenia, zdjęcia, filmy, dokumenty i wiadomości głosowe.

Dzięki tej aplikacji można przesyłać wiadomości i pliki multimedialne pomiędzy dwiema komórkami podłączonymi do Internetu. Wymagana jest instalacja aplikacji na telefonie komórkowym. Możliwe jest tworzenie czatów grupowych, przesyłanie własnej pozycji dzięki Mapy Google i współdzielenie kontaktów własnej rubryki. Ta aplikacja, w przeciwieństwie do konkurencji, nie obsługuje połączeń telefonicznych VoIP. Planowane jest także wprowadzenie rozmów wideo.

Wprowadzono do aplikacji WhatsApp szyfrowanie przesyłanych przez nią wiadomości oraz plików. Twórcy aplikacji przekonują, że poza nadawcą i odbiorcą, nikt więcej nie będzie w stanie jej odczytać. Pobranie i użytkowanie aplikacji jest bezpłatne. Za pomocą WhatsApp dzielisz się wieloma prywatnymi chwilami, dlatego też wbudowali pełne szyfrowanie end-to-end w najnowsze wersje aplikacji. Dzięki pełnemu szyfrowaniu Twoje wiadomości są zabezpieczone tak, że oprócz Ciebie i odbiorcy nie przeczyta ani nie odsłucha ich nikt, nawet WhatsApp.

Wysyłaj zdjęcia i filmy przez WhatsApp. Możesz nawet uchwycić najważniejsze chwile wbudowanym w aplikację szybkim dostępem do aparatu. Wysyłanie zdjęć i filmów przez WhatsApp jest błyskawiczne nawet przy wolnym połączeniu.

Dzięki połączeniom WhatsApp możesz rozmawiać z rodziną i znajomymi bezpłatnie, nawet jeśli przebywają za granicą. Dzięki bezpłatnym połączeniom wideo możesz rozmawiać twarzą w twarz, gdy wiadomości tekstowe lub połączenia głosowe nie wystarczą. Połączenia głosowe i wideo WhatsApp korzystają z połączenia internetowego telefonu zamiast z abonamentu na rozmowy, także nie musisz się martwić o dodatkowe koszta połączeń.

Aplikacja istnieje też w wersji dla przeglądarek, oferuje także tryb oszczędzania danych przy połączeniach głosowych, jeżeli są one wykonywane podczas korzystania z internetu mobilnego. Udostępniono wersję dla PC WhatsApp na komputery współpracuje z systemami Windows 8 i nowszymi oraz OS X. Aplikacja została kupiona przez Facebook.

Aplikacja WhatsApp do pobrania ta jest dostępna dla różnych platform: iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry OS, Symbian i Nokia S40.

https://www.whatsapp.com/