HijackThis usuwanie szkodliwego oprogramowania

2018-06-29 0 przez Pliki

HijackThis to program do usuwania złośliwego oprogramowania z systemu Windows. Aplikacja skanuje rejestr Windows w poszukiwaniu wpisów zmodyfikowanych przez złośliwe skrypty. HijackThis wyszukuje wpisy zmieniające na przykład ustawienia przeglądarki Internet Explorer i blokujące ustawienia strony startowej. Następnie przywraca je do domyślnych wartości.

Program HijackThis potrafi wygenerować log (rejestr zdarzeń) w postaci niezakodowanego tekstu, a następnie zablokować lub usunąć większość wpisów. Niedoświadczonym użytkownikom radzi się być ostrożnym lub zajrzeć do pomocy podczas usuwania/blokowania wpisów.

Popularnym rozwiązaniem jest wysłanie rejestru zdarzeń (log) na forum, gdzie doświadczeni użytkownicy pomagają rozszyfrować, które wpisy powinny być usunięte. Istnieją również automatyczne narzędzia online, które analizują logi i dostarczają informacji o potrzebie zablokowania.

HijackThis to program, którego można użyć do szybkiego wykrywania porywaczy strony głównej i programów startowych, których nie chcesz uruchamiać automatycznie. Ten program nie jest programem antywirusowym, ale raczej narzędziem wyliczającym, który wyświetla programy uruchamiane automatycznie na komputerze, a także inne informacje o konfiguracji, które są często przejmowane. Ponieważ nie ma filtru według tego, co zgłasza, należy sprawdzić każdy wpis przed usunięciem czegokolwiek za pomocą tego narzędzia. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat korzystania z tego programu, zobacz link do samouczka HijackThis poniżej.

Istnieją dwa różne pliki do pobrania dla HijackThis. Standardowe pobieranie to wersja instalatora MSI, która zainstaluje program w folderze C: \ Program Files (x86) \ Trend Micro \ HiJack Ten folder i utworzy dla niego ikonę menu startowego. HijackThis jest również dostępny jako samodzielny plik EXE, który można uruchomić z dowolnego katalogu lub z nośnika wymiennego. Zdecydowanie zaleca się korzystanie z wersji Instalatora, aby kopie zapasowe znajdowały się w jednym miejscu i można było z nich łatwo korzystać.
 

Uwaga: Chociaż Hijack działa w systemie Windows Vista, 7 i 8, nie jest w stanie poprawnie wygenerować raportu dla różnych typów wpisów. Dlatego zazwyczaj zalecamy HijackThis tylko dla systemu Windows XP.

Pobierz HijackThis https://www.bleepingcomputer.com/download/hijackthis/dl/89/