uBlock Origin – blokowanie reklam w przeglądarce

2020-01-24 0 przez Pliki

uBlock Origin – darmowe blokowanie reklam w przeglądarce internetowej Firefox, Chrome, Safari, Opera, Edge.

Dodatek do przeglądarki umożliwia skuteczne blokowanie reklam w internecie, co więcej oferuje niskie użycie procesora i pamięci.
Skutecznie blokuje reklamy, usuwa banery i wyskakujące okienka, używa mało pamięci RAM i zasobów procesora, a przy tym może wczytywać i stosować o wiele więcej filtrów niż inne popularne rozszerzenia do blokowania reklam.

Blokowanie reklam w przeglądarce Internetu

Sposób użycia programu do blokowania reklam: Duży przycisk zasilania w popupie służy do trwałego włączenia/wyłączenia uBlock na aktualnej stronie internetowej którą odwiedzamy. Działanie przycisku ma zastosowanie tylko na wybranej witrynie – nie działa na wszystkie dzięki czemu możemy sami dowolnie blokować strony które nam pasują. W porównania z dodatkiem do blokowania reklam Adblock Plus wypada trochę lepiej.

uBlock Origin jest elastycznym dodatkiem do przeglądarki. Jest czymś więcej niż blokerem reklam w internecie, na Facebook, Youtube. Może czytać i tworzyć filtry z plików hostów. Teraz już wiesz jak zablokować wyskakujące okienka.

Po zainstalowaniu program do blokowania reklam w przeglądarce uBlock Origin wczytuje i stosuje następujące listy filtrów reklam:

– EasyList
– Lista serwerów reklam Petera Lowe’a
– EasyPrivacy
– Domeny malware

Można wybrać więcej list filtrów do blokowania reklam:

– Rozszerzona lista śledzenia dla fanboyów
– Plik hosts Dana Pollocka
– Lista serwerów śledzących i reklamowych hpHosts
– MVPS HOSTS
– Spam404
– I wiele innych jakich tylko chcemy

Trzeba pamiętać, że im więcej filtrów blokujących reklamy jest włączonych, tym większe jest użycie pamięci RAM naszego komputera. Nawet po dodaniu dwóch dodatkowych list filtrów dla fanboyów – listy serwerów reklamowych i śledzących hpHosts – µBlock używa mniej pamięci RAM niż inne popularne dodatki do blokowania reklam w internecie. Już wiesz jak usunąć reklamy z youtube?

Uwaga, trzeba też mieć na uwadze, że wybranie pewnych dodatkowych list może prowadzić nawet do błędnego wyświetlania witryny internetowej – zwłaszcza tych list, które są zwykle używane jako plik hostów. Dlatego jeśli po instalacji strony źle się wyświetlają lub nie wczytują to trzeba wyłączyć ublock lub usunąć filtry. Już wiesz jak wyłączyć reklamy na youtube?

Oczywiście bez ustawionej listy filtrów reklam, to rozszerzenie do blokowania reklam na komputerze jest bezużyteczne. Czy teraz wiesz jak zablokować reklamy na youtube? Pobierz darmowe listy filtrów reklam do ublock.

Warto wiedzieć, że ublock do darmowy dodatek do blokowania reklam w przeglądarkach internetu. Kod źródłowy wtyczki udostępniany na otwartej licencji (GPLv3) Dodatek do przeglądarek zdaje rezultat w 100% i jest fajną alternatywą dla Adblock Plus.

Nowością jest rozszerzona wersja uBlock Origin Extra – deaktywacja mechanizmów blokujących możliwość przeglądania stron bez reklam. Do prawidłowego działania wymaga zainstalowanego uBlock Origin. Do pobrania dla przeglądarki Chrome.