Jak kupić Bitcoin szybko i bezpiecznie?

2018-01-01 0 przez Pliki

Prosty poradnik jak kupić Bitcoin szybko i bezpiecznie dla wszystkich osób, które są całkowicie początkujące w temacie Bitcoin i innych kryptowalut, a chciałyby sobie wreszcie kupić cyfrową walutę. Oczywiście poradnik jest dobry także dla ludzi którym nie chce się wgłębiać w szczegóły jak działa Bitcoin, czytać poradników na różnych stronach od różnej maści znawców, szukać giełd kryptowaluty itd. Wszystko w 7 prostych punktach.

1. Dla chętnych opcjonalne: Instalujemy system Linux, na innym dysku zewnętrznym, bądź na wirtualnej maszynie.
Dzięki temu oddzielimy skutecznie nasze cyfrowe pieniądze od systemu na którym codziennie pracujemy, który jest mniej bezpieczny ze względu na wirusy itp.

2. Instalujemy program do haseł Keepass na Windows, jeśli wykonaliśmy punkt 1 to także instalujemy na Linux Keepassx (port na Linuxa).
Jest to dobry i bezpieczny program do przechowywania haseł na komputerze. Program zabezpieczamy jednym silnym globalnym hasłem. Jakie jest bezpieczne hasło? Nasze hasło powinno być długie i zawierać znaki specjalne. To hasło będzie dla nas najważniejsze gdyż tylko dzięki niemu będziemy mieć dostęp do naszych pieniędzy, więc jak widać musimy mocno dbać o to, żeby go czasem nie zapomnieć. Dlatego najlepiej zapisać je i przechowywać w domu. Uwaga jeżeli zgubimy lub zapomnimy to hasło to niestety nigdy nie odzyskamy naszych pieniędzy.

3. Instalujemy portfel Electrum to tzw. lekki portfel.

4. Tworzymy hasło do portfela.
W tym miejscu Electrum będzie wymagał od nas żebyśmy podali hasło dostępu do naszego portfela. Hasło do portfela generujemy za pomocą Keepassx i w nim je zapisujemy.

5. Zapisujemy wygenerowany seed.
Seed to ciąg słów, które dają nam pośrednio dostęp do naszych kluczy prywatnych, a co za tym dostęp do naszych pieniędzy nawet w sytuacji, gdy zepsuje się nasz komputer (tzn. że możemy zainstalować jeszcze raz Electrum na innym komputerze, a seed nam odtworzy nasz porfel z naszymi pieniędzmi). Zostanie automatycznie wygenerowany przy tworzeniu portfela w Electrum. Trzeba koniecznie go zapisać w Keepassx.

6. Zabezpieczamy bazę danych Keepassx
W bazie danych mamy dwie ważne informacje – hasło portfela i seed. Sama baza danych Keepassx jest niewielka (<50 KB) i co ważne w pełni zaszyfrowana. Wrzucamy ją do chmury, kopiujemy na jakiś dodatkowy dysk zewnętrzny, oraz na pendrive usb. Bazę danych możemy kopiować gdzie chcemy. Ale już otwierać za pomocą Keepassx trzeba tylko w bezpiecznym miejscu.

7. Wpłata pieniędzy na portfel Electrum
Gdy mamy już przygotowany i w pełni zabezpieczony portfel w razie czego. Rejestrujemy się na giełdzie kryptowaluty BitBay, która wymaga weryfikacji, robimy przelew z banku na giełdę, kupujemy Bitcoin, nasze zakupione Bitcoin z giełdy przelewamy na nasz portfel Electrum i gotowe.

Teraz już wiesz jak kupić Bitcoin szybko i bezpiecznie więc możesz zacząć handel Bitcoinami oraz innymi kryptowalutami. Sam rozpocznij inwestowanie w najpopularniejsze kryptowaluty na giełdzie Bitcoin, Litecoin, ETH lub LSK.