Kalkulator Elementów Drewnianych

2019-01-22 0 przez Pliki

Kalkulator Elementów Drewnianych za darmo do pobrania to program, który służy do obliczania drewnianych elementów budowlanych o przekrojach pojedynczych lub złożonych z drewna litego lub klejonego warstwowo wg normy projektowania konstrukcji drewnianych PN-B-03150:2000 z uwzględnieniem zmian Az1, Az2 i Az3 do tej normy. Aplikacja posiada dwie funkcje projektowe: stanowi kalkulator konstrukcji drewnianych w zakresie przypadków wymiarowania podanych w normie drewnianej (pozwala na wykonanie obliczeń dla jedenastu przypadków wymiarowania) oraz umożliwia projektowanie elementów konstrukcji dachowych: łat, krokwi, krokwi narożnych/koszowych, płatwi oraz belek i słupów, a także wyznacza nośności obliczeniowe łączników trzpieniowych.

Kalkulator elementów drewnianych pełna wersja chomikuj za darmo . Program służy do obliczania drewnianych elementów budowlanych o przekrojach pojedynczych lub złożonych z drewna litego lub klejonego warstwowo wg normy projektowania konstrukcji drewnianych PN-B-03150:2000 z uwzględnieniem zmian Az1, Az2 i Az3 do tej normy.

Kalkulator nośności belki drewnianej, darmowy program do projektowania konstrukcji drewnianych online. Darmowy kalkulator drewna na dach domu.

Kalkulator Elementów Drewnianych to program komputerowy wspomagający projektowanie konstrukcji drewnianych. Program Kalkulator Elementów Drewnianych służy do obliczania drewnianych elementów budowlanych o przekrojach pojedynczych lub złożonych, z drewna litego lub klejonego warstwowo. Spełnia on dwie funkcje projektowe:

• stanowi kalkulator obliczania elementów drewnianych w zakresie przypadków wymiarowania podanych w normie drewnianej (rozciąganie równoległe i prostopadłe do włókien, ściskanie równoległe, prostopadłe i skośne do włókien, zginanie, zginanie z osiową siłą rozciągającą lub ściskającą, skręcanie, skręcanie ze ścinaniem, ścinanie, ścinanie z rozciąganiem, ugięcia),

• umożliwia projektowanie wybranych elementów różnych konstrukcji dachowych: łat, krokwi, krokwi narożnych/koszowych, płatwi oraz belek i słupów, a także wyznacza nośności łączników trzpieniowych (śrub, wkrętów i gwoździ w złączach drewno-drewno i drewno-stal, obciążonych poprzecznie i osiowo).

Program do obliczeń SPECBUD Kalkulator Elementów Drewnianych

Program umożliwia zawarcie w jednym pliku dotyczącym danego obiektu (w jednym zadaniu projektowym) obliczeń wielu różnych elementów konstrukcyjnych, co pozwala na wariantowanie obliczeń i sprawną optymalizację konstrukcji, a także przeprowadzenie szczegółowych analiz wytrzymałościowych.

Pobierz Kalkulator elementów drewnianych za darmo https://www.specbud.pl/programy/kalkulator-elementow-drewnianych,737