Prime95 – narzędzie do testowania procesora

2019-02-14 0 przez Pliki

Prime95 to darmowe narzędzie do testowania wydajności systemu poprzez wykonywanie obliczeń na liczbach pierwszych. Prime95 maksymalnie obciąża procesor, sprawdzając w ten sposób stabilność komputera. Narzędzie do testowania procesora Prime95 jest w stanie wygenerować kilka wątków obliczeniowych, może więc w pełni obciążyć procesor wielordzeniowy.

Ta najnowsza wersja Prime95 została zoptymalizowana dla nowego zestawu instrukcji AVX2 Intela. Właściciele Haswell procesorów (4xxx Core i3 / i5 / i7 i nowsze) będzie widać znaczny wzrost wydajności.

Każdy nowoczesny komputer z systemem Windows, Mac OS X, Linux lub FreeBSD może uczestniczyć. Jak to działa strona odpowiedzi na wiele pytań, które możesz mieć przed pobraniem oprogramowania. Należy również zgodzić się na GIMPS licencją wolnego oprogramowania .

Pobierz darmowy program odpowiedni dla danego systemu operacyjnego i przejść do kroku 3: Windows 64-bit , system Windows 32-bit , Mac OS X Mavericks, a później , Linux 64-bit , lub jedną z pozostałych wersji specjalnych wymienionych na stronie.

Prime95 – narzędzie do testowania procesora

jest popularnym wyborem dla naprężeń / tortur testowania CPU, ponieważ jest to wprowadzenie, zwłaszcza overclockerów i producentów systemów. Ponieważ oprogramowanie znaczący sposób korzysta z całkowitą procesora i zmiennym instrukcji POINT, żywi procesor spójnego i zweryfikowania obciążenie do testowania stabilności procesora i pamięci podręcznej procesora L1 / L2 / L3. Dodatkowo wykorzystuje wszystkich rdzeni multi-CPU / system wielordzeniowych w celu zapewnienia wysokiego obciążenia testowego stres środowiska.

Ściągnij program do testowania procesora. Dzisiejsze komputery nie są doskonałe. Nawet zupełnie nowe systemy z głównych producentów mogą mieć ukryte wady. Jeśli dowolny z kilku podstawowych elementów, takich jak procesory, pamięć, chłodzenia, nie zostały do ​​specyfikacji, może to prowadzić do błędnych obliczeń i / lub wyjaśnionych awarii systemu.

Overclocking jest praktyka zwiększenie szybkości procesora i / lub pamięci, aby maszynę szybsze niewielkim kosztem. Zazwyczaj overclocking wiąże pcha maszynę obok jej granic, a następnie cofając się tylko trochę.

Z tych powodów, zarówno non-overclockerów i overclockerzy potrzebne programy, które umożliwiają testowanie stabilności swoich komputerach. Odbywa się to poprzez uruchomienie programów umieszczone duże obciążenie na komputerze. Choć nie pierwotnie zaprojektowane do tego celu, program ten jest jednym z kilku programów, które są doskonałe na stres testowania komputera.

Pobierz Prime95 za darmo – narzędzie do testowania procesora na komputer z Windows, Mac OS X, Linux lub FreeBSD.