RadarSTOP – darmowa aplikacja ostrzegająca przed radarami

2014-05-07 0 Pliki

Firma IMAGIS zaprezentowała nową, bezpłatną aplikację o nazwie RadarSTOP. Rozwiązanie to przewidziane jest na telefony iPhone oraz smartfony z systemem Android. Program ostrzega przed fotoradarami stacjonarnymi i mobilnymi, kontrolami policji, Inspekcją Transportu Drogowego oraz wypadkami i korkami na drodze.

Każdy użytkownik aplikacji RadarStop może dodawać zdarzenia drogowe, które wysyłane są do innych użytkowników w trybie ON-LINE czyli natychmiast. Każdy użytkownik może odwołać lub potwierdzić otrzymane zgłoszenie jeżeli faktycznie miało miejsce. W ten sposób użytkownicy weryfikują wzajemnie przesyłane informacje i aktualizują sytuację drogową.

Aplikacja współpracuje ze społecznością użytkowników nawigacji MapaMap. Oznacza to że wszystkie zgłoszenia przesłane przez użytkowników nawigacji MapaMap są także wykorzystywane przez użytkownikom aplikacji RadarSTOP i odwrotnie. Takie rozwiązanie zapewnia efekt synergii pomiędzy dwiema społecznościami.

Zgłaszane przez użytkowników zdarzenia drogowe są wyświetlane na mapie. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w aplikacji RadarSTOP jest możliwość wyboru przez użytkownika, sposobu w jaki aplikacja wykorzystuje mapy. To znaczy może je dociągać w czasie rzeczywistym (ON- LINE) lub pobrać jednorazowo i zainstalować na stałe w telefonie. Użytkownik dostaje również możliwość wybrania kolorystyki mapy spośród kilku dostępnych wariantów.

Podczas podróżowania z aplikacją RadarSTOP użytkownik informowany jest o przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz ostrzegany przed przejazdami kolejowymi oraz przed miejscami w których aktualnie prowadzone są roboty drogowe. Program w swoich opcjach oferuje możliwość ustawienia własnych preferencji dotyczących ostrzegania. To użytkownik decyduje w jakiej odległość od danego zdarzenia, będzie o nim głosowo strzeżony.

radar-stop

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja pikietażu czyli informacja na którym kilometrze danej drogi aktualnie się znajdujemy. Dodatkowo w terenie zabudowanym aplikacja wyświetla nazwę miejscowości oraz nazwę konkretnej ulicy którą się przemieszczamy.

RadarStop do pobrania dla systemu Android:

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.imagis.radarstop

RadarStop do pobrania dla systemu iOS:

https://itunes.apple.com/pl/app/radarstop/id481982727?mt=8