Google Mapy pokazują fotoradary w Polsce

23 maja 2019 0 Pliki

Mapy Google w smartfonach informują kierowców w Polsce o lokalizacjach fotoradarów. Podczas jazdy wyświetlane jest natomiast powiadomienie o kontrolach prędkości z fotoradarem.

Google Mapy z funkcją zgłaszania zdarzeń drogowych. Podobnie jak w Waze i Janosik, aplikacja pozwoli zgłaszać zdarzenia drogowe takie jak: korki, wypadki czy kontrole policji. Baza informacji budowana jest przez społeczność, która stara się na bieżąco informować pozostałych użytkowników o ewentualnych utrudnieniach.

Wybrani użytkownicy otrzymali właśnie możliwość raportowania o sytuacjach na drodze. Dostępne są dwie nowe opcje – pierwsza służy do oznaczenia miejsca wypadku, druga do zgłoszenia kontroli prędkości.

Aktualizacja Map Google – nowy interfejs i funkcje. Mapy Google stanowią przewodnik, rozkład jazdy autobusów, informator drogowy czy książkę telefoniczną ze spisem punktów usługowych.

W nowych Mapach wystarczy gest – przeciągnąć trzeba palcem z dołu ekranu do góry. Na panelu eksploracji zobaczymy trzy główne kategorie punktów: restauracje, bary i atrakcje turystyczne. Czwarty przycisk przenosi użytkownika do pełnej listy miejsc w okolicy.

Najwięcej czasu poświęcono restauracjom. Przygotowano tam interesujące podkategorie, np. tanie miejsca dla grup, bary na nieformalne spotkania, najlepsza kawa czy tanie jedzenie. Niżej zaprezentowano spis Smakosze polecają.

Nowość w Google Maps pełna integracja z Uber. To na pewno nie spodoba się taksówkarzom i konkurencji. Google wprowadziło aktualizację swoich map dla urządzeń z systemami iOS i Android.

Od dawna można w Google Maps wyszukać Ubera ale można teraz bezpośrednio zamówić go z poziomu aplikacji.

Integracja Google Maps z Uber

Zamów i opłać przejazd Uber bez wychodzenia z Google Maps. Wystarczy wcześniej wprowadzić swoje dane logowania do Ubera.

Na mapach Google pojawią się dostępne samochody Uber, a podczas jazdy wyświetlą się wszystkie ważne dla nas informacje: przewidywana godzina dotarcia na miejsce, cena przejazdu i trasa którą będziemy jechać.

Co ważne nowe Google Maps będą dostępne też już wkrótce w Polsce.

Zmiana będzie dostępna w aplikacji dla iOS i Android.

Integracja Google Maps z Uber

Wyeliminowano drobne błędy i dodano kilka nowych funkcjonalności, które ułatwią samochodową nawigację posiadaczom smartfonów i tabletów.

Od teraz informacje na temat odległości i godziny przejazdu planowanej trasy są bardziej szczegółowe. Jeśli szukamy na mapie konkretnego miejsca to możemy filtrować wyniki według interesującej nas cechy – np. godziny otwarcia, opinii użytkowników czy cen w menu.

W nowej wersji bez problemu możemy zapisywać mapy w pamięci telefonu. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy gdy smartfon może stracić połączenie z siecią lub gdy udajemy się za granicę i nie chcemy włączać transmisji danych.

Navigation-with-Lane-Guidance

Co ciekawe wprowadzono także asystenta pasa ruchu, co znacznie ułatwi poruszanie się po obcych miastach. Niestety ta ostatnia opcja nie jest dostępna w Polsce.