5 porad dla kupujących komputer przez internet

29 stycznia 2016 0 Pliki

Ekspertom i z drugiej strony osobom, które nic nie wiedzą o komputerach, wydaje się, że zakup danego sprzętu przez internet jest wygodny i kompletnie pozbawiony jakichkolwiek problemów. Tylko ci, którzy co nieco o nich wiedzą, ale nie czują się na siłach w danym temacie, są świadomi tego, że to nie taka prosta sprawa. W rzeczywistości każdemu kupującemu przydałoby się kilka cennych wskazówek.

komputer

Oto 5 porad dla kupujących sprzęt komputerowy w sieci:

 

Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach

Chcąc kupić komputer w internecie, trzeba dokładnie sprawdzić sklep – czy jest uczciwy, czy ma pozytywne opinie, za co go chwalą klienci. Należy również ocenić wybór komputerów i wybrać sklep z najbardziej urozmaiconym asortymentem. Trzeba unikać nieuczciwych i słabo zaopatrzonych punktów sprzedaży, bo tam sfinalizowany zakup może doprowadzić tylko do samych problemów.

Nie sugeruj się ceną, a parametrami komputera

Cena nie powinna być podstawowym kryterium wyboru komputera. Zawsze przecież liczy się jakość. Dlatego w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na parametry danego sprzętu. Chodzi tu o procesor, kartę graficzną, pamięć i pozostałe szczegóły. Należy ustalić, do jakich czynności będzie wykorzystywany ten sprzęt, a następnie na podstawie tych informacji dokonać wyboru komputera.

Dokładnie zapoznaj się z opisem i dowiedz się, czy możesz zwrócić sprzęt

Zapoznając się z ofertą konkretnego komputera, trzeba dokładnie przeanalizować jego opis. W nim powinny być zawarte wszystkie parametry, a także funkcje danego sprzętu. Na podstawie danego opisu można ustalić, do jakich zadań się nadaje. Warto zainteresować się tylko dobrze opisanymi komputerami. Przecież nie można decydować się na zakup sprzętu, o którym nic się nie wie. W przypadku komputera wygląd to zdecydowanie za mało, aby podjąć decyzję w sprawie zakupu. Jeżeli opis okaże się niewystarczający, można zapytać właściciela sklepu o pozostałe szczegóły. Oczywiście trzeba koniecznie sprawdzić, czy istnieje możliwość zwrotu komputera, na przykład w razie niezgodności z opisem.

Mając wybrany komputer, porównaj jego cenę w kilku sklepach

Jeżeli już ktoś ma konkretny komputer na oku, warto by jeszcze sprawdził, czy tego modelu nie ma w innych sklepach, po niższej cenie. W przypadku komputerów stacjonarnych ciężko jest znaleźć drugi identyczny, ale gdy bierze się pod uwagę laptopy, taka możliwość istnieje. Po numerze produktu można znaleźć ten sam komputer w kilku sklepach, być może właśnie z różnymi cenami. Sprawdź np. bazę sprzętu komputerowego na www.komputery360.pl

Jeżeli nie jesteś przekonany do sprzętu, zwróć go

Zakupiony komputer może okazać się idealnym sprzętem, wręcz wymarzonym. Czasem jednak zdarza się, że ten kompletnie nie zgadza się z opisem. Niekiedy jest również tak, że komputer wydaje się fajny, dobry, ale… No właśnie, pojawia się jakieś ale. W takich sytuacjach lepiej nie zmuszać się do korzystania z tego komputera, ale zwrócić go do sklepu skoro istnieje taka możliwość. Wówczas trzeba poszukać czegoś innego, bardziej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań. W końcu to zakup za około 2000 zł, czasem minimum za taką kwotę. Lepiej cieszyć się z zakupu niż żałować przez długie lata.

Dostosowując się do powyższych wskazówek, można dokonać w pełni satysfakcjonującego zakupu. Komputer jest zwykle zakupem na długie lata. Wobec tego nie należy lekceważyć wyboru, a już na pewno zmuszać się do użytku sprzętu, który nie spełnia oczekiwań. Raz dobrze wybrany komputer będzie powodem do zadowolenia przez długi czas. Z kolei raz dobrze wybrany sklep zapewni możliwość szybkiego zakupu akcesoriów komputerowych oraz innych rzeczy bez konieczności ponownego szukania tego punktu. W związku z tym warto się postarać.