5 Zalet systemu Magento

2017-04-25 1 przez Pliki

E-commerce rozrasta się w zatrważającym wręcz tempie, coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa online. Nic w tym dziwnego, w końcu internet zrzesza miliardy użytkowników, co daje całkiem pokaźne grono potencjalnych klientów. Jednak prowadzenie własnej działalności w sieci nie jest proste – ogrom konkurencji i ciągła walka o uwagę klienta potrafi zniszczyć nawet dobrze przemyślaną działalność.

Chcąc stworzyć przejrzysty, funkcjonalny i przyciągający uwagę potencjalnego klienta sklep internetowy, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad doborem odpowiedniego do tego celu silnika – czyli skryptu CMS. Na rynku możemy znaleźć dziesiątki programów, jednak większość z nich, to małe, niszowe wręcz produkcje. Myśląc o dobrze prosperującym i przynoszącym zyski sklepie internetowym, powinniśmy wybrać skrypt, który ma rozbudowane grono użytkowników i oferuje nam dużo funkcjonalności – jednym z takich systemów jest popularny Magento – jakie możliwości daje nam ten skrypt?

CMS Magento – największe zalety

  • Po pierwsze, wspomnieć należy o ogromie funkcji zapewnianych przez system Magento. System analiz, raportowania, zarządzania produktami czy dostęp do wersji mobilnej – to tylko niektóre dostępne dla użytkowników funkcje tego CMS’a. Skrypt daje nam także możliwość prowadzenia kilku sklepów jednocześnie, a co jeszcze ciekawsze, zarządzania nimi z jednego panelu administracyjnego. Dobrym rozwiązaniem, jest też możliwość wyróżnienia konkretnego produktu, poprzez wykorzystanie odpowiedniego szablonu, dzięki czemu ów produkt, będzie prezentował się inaczej niż inne (w określonych ramach czasowych).
  • Niewątpliwie, kolejną zaletą Magento jako CMS’a jest rozbudowana społeczność. Duże grono użytkowników, to łatwy dostęp do informacji i początkowej choćby pomocy technicznej. Korzystając z wszelkiego rodzaju forów dyskusyjnych, możemy w łatwy i szybki sposób rozwiązać ewentualne problemy i znaleźć odpowiedzi na pytania związane z obsługą skryptu.

Software House Smartbees tworzy intuicyjne sklepy na Magento – sprawdź!

  • Nie bez znaczenia pozostaje także ciekawa architektura. W innych skryptach w trakcie ich rozbudowywania programista może natrafić na „ścianę” w kodzie, przez co nie będzie w stanie wprowadzić konkretnych zmian, gdyż zwyczajnie nie pozwalają na to ograniczone możliwości oprogramowania. Problem ten znika w przypadku Magento – dobrze przemyślana architektura, połączona z ogromem kodu PHP, daje praktycznie nieograniczone możliwości zmian i rozbudowy.
  • Magento w swojej podstawowej wersji, posiada bardzo wiele rozbudowanych funkcjonalności – to jednak nie wszystko. Mamy bowiem dostęp do bardzo wielu dodatkowych funkcji, które bez problemu możemy zainstalować w skrypcie. Większość z nich to profesjonalnie napisane oprogramowanie, które w znacznym stopniu ułatwi konkretne działania na naszej witrynie (często są jednak odpłatne). Skrypt posiada także bardziej rozbudowaną (płatną) wersje, która poza dostępem do mnóstwa dodatkowych funkcji, zapewnia nam wysoko priorytetowe wsparcie techniczne.
  • Każdy, kto choć w niewielkim stopniu interesował się prowadzeniem własnej strony www, czy też witryny sklepu internetowego, powinien wiedzieć czym jest i jak ważne jest SEO (Search Engine Optimization), które pomaga nam wspiąć się wyżej w wynikach wyszukiwania, a te z kolei są głównym źródłem pozyskiwania potencjalnych klientów. Magento posiada wiele funkcji, które dają nam możliwość rozbudowy kodu, pod kątem SEO.