Co warto wiedzieć o instalacji sklepu internetowego?

2016-12-27 0 przez Pliki

Każdy osoba zajmująca się chociaż w niewielkim stopniu informatyką z pewnością potwierdzi, że tworzenie sklepów internetowych to nie tylko strona wizualna, która, choć niezmiernie istotna, chociażby w procesie pozyskiwania klienta, to jednak jest jedynie fasadą, za którą kryją się tryby dobrze pracującej i zgranej maszyny.

Każdy osoba zajmująca się chociaż w niewielkim stopniu informatyką z pewnością potwierdzi, że tworzenie sklepów internetowych to nie tylko strona wizualna, która, choć niezmiernie istotna, chociażby w procesie pozyskiwania klienta, to jednak jest jedynie fasadą, za którą kryją się tryby dobrze pracującej i zgranej maszyny. Projektowanie sklepów www to bowiem jeden z aspektów tworzenia tego typu portali, przed jego uruchomieniem trzeba jednak wykonać kilka wcześniejszych czynności.

Serwer, czyli solidny fundament dla sklepu internetowego

Serwer jest dla każdej strony internetowej tym, czym fundament jest do budynku, spełniając jednak jeszcze szereg innych funkcji. To właśnie od możliwości technicznych serwera zależą możliwości sklepu internetowego, dlatego te najpopularniejsze muszą decydować się na serwery rozbudowane, pojemne, niekiedy dedykowane, czyli przeznaczone wyłącznie dla nich. Dzieje się tak dlatego, by uniknąć problemów z dostępnością i płynnym działaniem w przypadku dużej ilości wejść na witrynę sklepu. Przy wyborze serwera należy jednak upewnić się czy faktycznie niezbędne są nam ponadstandardowe możliwości i czy nie możemy zadowolić się tańszymi opcjami.

Domena, czyli nasz własny drogowskaz do sklepu online

Adres strony internetowej i dobry wybór domeny to klucz do osiągnięcia sukcesu – nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Nazwa sklepu powinna być przede wszystkim ujęta w adresie, chociaż niekiedy może okazać się już zajęta. Wtedy szczególnie trzeba wykazać się inwencją i wymyślić coś, co będzie łatwe do zapamiętania i chwytliwe. Nie bez znaczenia jest samo rozszerzenie na jakie się decydujemy. W odbiorze klienta to właśnie witryny zakończone na najpopularniejsze .com i .pl są odbierane najlepiej, jako świadczące o profesjonalizmie. Co prawda zdecydowanie się na takie rozszerzenie może wiązać się także z dodatkowymi kosztami (istnieją przecież także rozszerzenia darmowe), to jednam należy zastanowić się czy faktycznie nie zależy nam na jak najlepszej finalnej jakości wykonania całego projektu,

Porady udzieliła Agencja interaktywna Offon.