Co warto wiedzieć o ładowarce indukcyjnej?

2017-05-26 0 przez Pliki

Choć większość osób wciąż korzysta z tradycyjnych ładowarek, coraz częściej można się natknąć na ładowarki indukcyjne, które działają bezprzewodowo. Wystarczy położyć telefon na powierzchni ładowarki, aby bateria się ładowała. Sprawdź, o czym należy pamiętać wybierając bezprzewodową ładowarkę do telefonu.

Ładowarki indukcyjne mają przede wszystkim umożliwić i ułatwić ładowanie telefonu. Nie znaczy to jednak, że urządzenia nie różnią się niczym od siebie. Niektóre z nich posiadają kilka dodatkowych opcji.

  • dioda – poinformuje cię o rozpoczęciu ładowania oraz jego zakończeniu
  • wyświetlacz LED/LCD – pokazuje poziom naładowania baterii
  • zegar i budzik – to funkcje dość rzadko spotykane, jednak bardzo użyteczne – przydają się zwłaszcza wtedy, gdy telefon ładuje się w nocy i leży obok łóżka.

Ładowarka bezprzewodowa musi być dostosowana to twojego telefonu

Jak dotąd, jedynie niewielka grupa urządzeń jest dostosowana do ładowania indukcyjnego. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy twój smartfon jest wśród nich. Informacja taka jest dostępna w specyfikacji, którą uzyskać można od producenta.

Brak odpowiedniego modelu telefonu wcale nie oznacza, że nie będziesz mógł ładować smartfona bezprzewodowo. Producenci dołączają do ładowarek dodatkowe wkładki, które można założyć na obudowę telefonu i za ich sprawą ładować baterię.

Ładowarki indukcyjne powinny być wykonane z solidnego materiału

Sprzęt będzie dzięki temu wytrzymały i bardziej odporny na ewentualne uszkodzenia. To ważne, aby powierzchnia ładowarki była wykonana z tworzywa antypoślizgowego, który dodatkowo zabezpieczy urządzenie. W wybranych sklepach można kupić specjalne naklejki, które uniemożliwiają ślizganie się telefonu po powierzchni ładowarki. Niektórzy producenci wykorzystują też magnes, który podtrzymuje telefon.

Wybierz model, który pasuje estetycznie do twojego telefonu

Większość ładowarek wygląda bardzo podobnie do siebie i nie wyróżnia się niczym specjalnym. Niektóre firmy produkują jednak akcesoria w nieco bardziej oryginalnych kształtach, dzięki czemu można dopasować ładowarkę do stylistyki telefonu lub wnętrza danego pomieszczenia. Niektóre z nich występują w formie prostokątów, inne w kształcie okręgów. Zdarzają się nawet modele, które zamiast leżeć płasko, umożliwiają ułożenie telefonu pod kątem.

Rozmiar niekoniecznie ma znaczenie

Rozmiar urządzenia nie ma znaczenia, choć producenci starają się tworzyć jak najmniejsze modele, które nie zajmują zbyt dużej powierzchni i są poręczne. Niektóre są mniejsze nawet od telefonu, dzięki czemu ładowarka bezprzewodowa wygląda atrakcyjnie, jednak niekoniecznie jest wygodna w użyciu.

Ładowanie indukcyjne to zdecydowanie spore ułatwienie. Warto zainwestować w taki sprzęt zarówno do domu, jak i do biura. Zanim zdecydujesz się na zakup, upewnij się jednak, że wiesz co kupujesz. Przeczytaj dokładnie opis produktu i zapoznaj się z jego specyfiką.