Drukarki laserowe, których eksploatacja nie jest droga

2018-02-16 0 przez Pliki

Kupno taniej drukarki laserowej nie koniecznie musi wiązać się z tanią jej eksploatacją. Wybór sprzętu w sklepach internetowych jest bardzo duży, dlatego też ciężko znaleźć jest coś, co nie będzie generowało sporych kosztów związanych z kupowaniem tonerów. W dzisiejszym artykule przedstawimy listę drukarek laserowych, które charakteryzują się tanią eksploatacją.

Toner oryginalny czy zamiennik?

Wysokie koszty eksploatacji drukarek laserowych biorą się wysokich cen oryginalnych tonerów, które nierzadko osiągają cenę ponad 150 zł. Alternatywą są zamienniki charakteryzujące się porównywalnie dobrą jakością. Producenci zastrzegają, że powinno używać się oryginalnych produktów sygnowanych logiem marki, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by używać o wiele tańszych zamienników. Decydując się na taką opcję możemy liczyć na oszczędność na poziomie ponad 100 zł.

Brother HL-L2340DW

Pierwszą drukarką laserową, która pochwalić się może tanimi kosztami eksploatacji jest urządzenie firmy Brother. Model HL-L2340 cechuje się bardzo dobrą jakością druku, a szybkość drukowania wynosi 26 stron na minutę w trybie monochromatycznym, który jest jedynym dostępnym trybem.

Drukarka Brother HL-L234ODW została wyposażona w system oddzielnego bębna i tonera, dzięki czemu ich eksploatacja jest tańsza, wygodniejsza oraz bardziej przyjazna środowisku. Urządzenie ma zamontowany jednowierszowy wyświetlacz LDC co znacznie ułatwia obsługę.

HL-L2340DW posiada również funkcję drukowania za pomocą urządzenia mobilnego. Obsługuje wszystkie popularne systemy telefonów komórkowych – iOS, Android oraz Windows Phone.

Oryginalny toner do drukarki laserowej Brother HL-L2340DW kosztuje około 160 zł, zaś zamiennik dostępny jest już od 35 zł. Oznacza to oszczędność na poziomie 125 zł na jednym tonerze.

CANON I-SENSYS LBP7110CW

Naszą pierwszą propozycją była monochromatyczna drukarka od Brothera. W tym punkcie przedstawiamy sprzęt, który drukuje zarówno w czerni, jak i w kolorze. Produkt firmy Canon charakteryzuje się wyjątkowo dużą rozdzielczością drukowania, która wynosi 1200×1200 dpi. Urządzenie posiada moduł Wi-Fi Direct, dzięki czemu możemy zlecić druk z poziomu urządzenia mobilnego lub komputera, nie podłączając żadnego kabla.

Proponowana przez nas drukarka laserowa firmy Canon to bardzo wydajne urządzenie, które nada się przede wszystkim do małego biura, gdzie każdego dnia zleca się druk wielu dokumentów oraz zdjęć.

Oryginalny toner kosztuje około 240 zł, zaś zamiennik kupimy za 84 zł. Oznacza to oszczędność na poziomie 156 zł na jednym tonerze.

Podsumowanie – drukarki laserowe tanie w eksploatacji

Ceny oryginalnych tonerów do drukarek laserowych bardzo często kosztują ponad 150 zł, a nawet 250 zł. Takie wydatki generują miesięcznie duże koszty, które związane są z eksploatacją danego urządzenia. Alternatywą dla oryginalnych tonerów są ich zamienniki, które charakteryzują się porównywalnie dobrą jakością oraz dużo niższą ceną. W powyższym artykule przedstawiliśmy dwie drukarki laserowe znanych firm, które spiszą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w małym biurze.

Zamienniki tonerów do tych drukarek pozwalają oszczędzić nawet do 150 zł na jednej sztuce, co jest bardzo dużą kwotą. Sprawdź tanie tonery w profibiuro.pl.