MultiXpress od Samsunga – urządzenia stworzone dla wygody firm

2017-08-07 0 przez Pliki

Samsung to bezwzględnie jeden z czołowych liderów w swojej branży, który dzięki innowacjom technologicznym wdrażanym do urządzeń jest firmą o uznanej renomie i pozycji na rynku. Niedawno firma wprowadziła na rynek MultiXpress X3280 / K3300, czyli drukarki wielofunkcyjne rozszerzające dotychczasowy asortyment urządzeń A3.

Drukarki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Seria urządzeń wielofunkcyjnych MultiXpress to rozwiązania dedykowane małym oraz średnim przedsiębiorstwom. Ich główne atuty zostały stworzone z myślą o wydajności, niezawodności i zmniejszeniu kosztów eksploatacji. To nie jedyne wyróżniki urządzeń drukujących. Są one bardzo szybkie w pracy – monochromatyczna K3300 drukuje 30 stron na minutę, zaś kolorowa MultiXpress X3280 – 28 stron. Zaznaczyć trzeba, iż urządzenia te obsługują nawet grafiki o bardzo wysokiej jakości.

Możliwości serii

Obie drukarki posiadają wyjątkowo efektywną rozdzielczość 9600×600 oraz opracowane zostały w technologii ReCP, czyli technologii renderowania. Pozwala to na dokładne odwzorowanie kolorów oraz zachowanie dużej ostrości wydruku. Znakomitymi parametrami cieszy się także skaner wbudowany w urządzenie, a który to skanuje z prędkością 45 stron na minutę oraz cieszy się znakomitą wydajnością pracy. W serii tych urządzeń zadbano ponadto o optymalizację pracy poprzez zwiększenie mobilności i bezpieczeństwa. Zaletą, jaka podkreślana jest przez pracowników małych i średnich firm jest możliwość wykorzystania wielu rozwiązań urządzenia do drukowania w chmurze oraz do drukowania mobilnego. Dodać należy, iż takie drukowanie nie wymaga instalowania żadnych sterowników, a jedynie technologii NFC.

Kiedy budżet ma kluczowe znaczenie

Urządzenia serii MultiXpress X3280 / K3300 poleca się szczególnie tym firmom, które stawiają na oszczędności w budżecie. Umożliwiają one obsługę urządzeń przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności oraz efektywności pracy poszczególnych pracowników. Choć jest to urządzenie o bardzo dobrych parametrach, cena w stosunku do jakości jest bardzo zachęcająca. Można pokusić się o stwierdzenie, iż jest bardzo konkurencyjna w porównaniu z innymi urządzeniami występującymi na rynku o podobnych parametrach. To urządzenia z wyższej półki w cenie tych średniej jakości.

Zalety

Wśród sporej ilości zalet serii MultiXpress X3280 / K3300 n uwagę zasługują szczególnie:

  • Wysoka jakość wydruku
  • Różne opcje wydruku na urządzeniach mobilnych oraz w chmurze
  • Bezpieczeństwo druku

Na jakość wydruku wpływ ma wymieniana już rozdzielczość wynosząca 9600 x 600 punktów na cal oraz technologia renderowania – Rendering engine for Clean Pages (ReCP). Urządzenia te umożliwiają też korzystanie z opcji drukowania mobilnego z różnych urządzeń mobilnych oraz w chmurze. Tym samym możliwe jest drukowanie przy pomocy takich aplikacji jak Google Cloud Print™, Samsung Cloud Print™, czy Mopria™ Print Service.

Firmy, których działalność wymaga zachowania szczególnej ostrożności oraz poufności danych mogą skorzystać z opcji wprowadzania kodu PIN użytkownika, hasła oraz loginu do uwierzytelniania, a nawet karty zbliżeniowej, co umożliwia bezprzewodowa technologia NFC z autoryzacją. Ponadto urządzenia te zawierają takie opcje jak rozliczanie ilości wydruków, ich kosztów, kopii, czy skanowanych dokumentów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą igalo.eu dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych