Petro – kryptowaluta Wenezueli

7 stycznia 2018 0 Pliki

Wenezuela wyemituje swoją własną kryptowalutę Petro – wartość pierwszej emisji wyniesie 5,9 miliarda dolarów. Pierwsza krajowa kryptowaluta ma być skutecznym sposobem na dźwignięcie się z kryzysu w którym jest pogrążona Wenezuela. Nowa kryptowaluta ma mieć pokrycie w rezerwach ropy.


Wartość każdego petro będzie odpowiadała cenie jednej baryłki naszej ropy naftowej. Oprócz ropy naftowej, której Wenezuela zawdzięcza 95% wpływów z eksportu, petro będzie także oparte na rezerwach złota i diamentów.

Ministerstwo Finansów Wenezueli podkreślało zalety kryptowalut: łatwość przeprowadzania transakcji oraz zdolność przyciągnięcia nowego kapitału. Krótko mówiąc na fali popularności chcą ściągnąć kapitał z całego świata. Co ciekawe to może się udać gdyż ludzie teraz inwestują w kryptowaluty nawet we wczesnej fazie projektu.

Wenezuela stała się pierwszym krejem z kryptowalutą z kilkunastu państw, które planowały wprowadzenie własnej kryptowaluty. Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli ogłosił w telewizyjnym orędziu:

“Nakazałem emisję stu milionów petro – naszej narodowej waluty opartej na głównym bogactwie naturalnym Wenezueli.”

Dla przypomnienia walutą Wenezueli jest Bolivar. Czekamy zatem na pojawienie się Petro na giełdach kryptowalut. A tymczasem możemy kupić Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne za złotówki na Bitbay.