This War of Mine za darmo do pobrania

2022-06-28 0 przez Pliki

This War of Mine za darmo do pobrania pełna wersja gry na GOG klucze za free. This War of Mine to głośna gra komputerowa opowiadająca o przetrwaniu w czasie wojny, wyprodukowana przez polskie studio 11 bit studios inspirowana oblężeniem Sarajewa.

This War of Mine to pierwsza, w historii polskiej edukacji, lektura uzupełniająca w formie gry wideo. Zachęcamy do włączenia jej w proces dydaktyczny uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Już dziś jest dostępna do pobrania za darmo!

Dzięki niesamowitemu wsparciu 11 bit studios, jest kilkadziesiąt tysięcy kluczy do ich gry o wojnie do rozdania społeczności cybersecurity w Polsce.

W grze „This War of Mine” nie wcielasz się w elitarnego żołnierza. Stajesz na czele grupki cywilów, starających się przeżyć w oblężonym mieście, zmagając się z brakiem żywności, lekarstw i ciągłym zagrożeniem ze strony snajperów i szabrowników. Ta gra pozwoli ci ujrzeć wojnę w zupełnie nowym świetle.

Tempo rozgrywki w „This War of Mine” wyznaczane jest przez cykl dni i nocy. Za dnia snajperzy nie pozwalają ci opuścić schronienia, musisz więc skupić się na dbaniu o swoją kryjówkę – wytwarzaniu przedmiotów, handlu i opiece nad ocalałymi. Nocą zaś wysyłasz kogoś do jednej z niepowtarzalnych lokacji z zadaniem zdobycia przedmiotów, które pomogą ci przetrwać.

Podejmuj dramatyczne decyzje, kierując się własnym sumieniem. Spróbuj ocalić wszystkich lub poświęć niektórych, aby ocalić resztę. Podczas wojny nie ma dobrych i złych decyzji – liczy się tylko przetrwanie. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.

This War of Mine

  • Gra inspirowana autentycznymi wydarzeniami
  • Kieruj poczynaniami ocalałych i zarządzaj schronieniem
  • Wytwarzaj broń, alkohol, łóżka, kuchenki – wszystko, co pozwoli ci przetrwać
  • Podejmuj decyzje, nierzadko bezlitosne i angażujące emocjonalnie
  • Świat i postacie generowane są losowo za każdym razem, gdy rozpoczynasz nową grę
  • Stylizowana na rysunki węglem grafika doskonale podkreśla tematykę gry

This War of Mine do pobrania

 to wyjątkowa gra wideo opowiadająca o losach cywilów usiłujących przetrwać w mieście ogarniętym przez konflikt zbrojny. Cechuje ją niezwykły realizm w oddaniu ponurej rzeczywistości towarzyszącej wojnom i bezkompromisowe ukazanie wyniszczającej moralnie i fizycznie walki o życie. Jednocześnie interaktywność będąca domeną gier wideo pozwala spojrzeć na trudną tematykę z perspektywy uczestnika zdarzeń. This War of Mine przygotowano z dbałością o detale. Gra powstała w oparciu o analizę szeregu konfliktów zbrojnych z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wydarzenia takie jak Powstanie Warszawskie, Szturm Groznego, czy wojna w Syrii były analizowane szczególnie pod kątem losów ludności cywilnej. W procesie tworzenia gry uwzględniono także badania ukazujące wpływ traumatycznych przeżyć na psychikę dorosłych i dzieci. Z kolei relacje naocznych świadków oblężenia Sarajewa posłużyły twórcom za główną inspirację.

Zadanie do wykonania

Zadaniem gracza jest kierowanie grupą ocalałych cywili. Niektórzy z nich są głodni, inni załamani lub ciężko chorzy. Łączy ich jedno – wszyscy chcą przeżyć. Starania o medykamenty i żywność, handel wymienny, czy konieczność dbania o najmłodszych wyznaczają w grze rytm szarej codzienności. Podobnie jak nocne przeczesywanie okolicy w poszukiwaniu zasobów oraz sytuacje, w których należy podejmować moralnie skomplikowane decyzje. Wszak nie da się ocalić wszystkich i na ogół przyjdzie nam wybierać pomiędzy mniejszym a większym złem. Jedno jest pewne, świat wokół nie jest tym, który znamy. Każde wyjście ze schronienia może skończyć się śmiercią z rąk agresywnych bandytów lub uzbrojonych żołnierzy.

Narracja kształtowana przez gracza

Interaktywna natura doświadczenia, jego emocjonalna warstwa i stonowana estetyka, a przede wszystkim narracja, którą kształtuje gracz podejmując samodzielnie kroki sprawiają, że This War of Mine ukazuje wojnę w niespotykany w literaturze czy kinie sposób. Podejmowane przez gracza decyzje, z uwagi na potencjalne skutki, mogą powodować wyrzuty sumienia. Opowiadanie historii poprzez decyzje gracza pomaga zrozumieć okrucieństwa, na jakie narażeni są cywile w czasie konfliktów zbrojnych. Wydźwięk gry i wierność w portretowaniu ciężkich realiów czynią z niej pomocne narzędzie podczas rozmów z uczniami o wojnach, ich historii i naturze, a także etyce, psychologii, cenie godności człowieka, czy jego zachowaniu w obliczu sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu.

I choć podstawowym zadaniem gracza jest przetrwać do zawieszenia broni, to samo podejmowanie kolejnych, nawet zakończonych niepowodzeniem prób, jest w stanie wiele nas nauczyć o okrucieństwach wojny. Bo na wojnie, bez względu na to, która strona będzie się uważała za zwycięzcę, nie ma wygranych, są tylko przegrani.

Gra była wielokrotnie doceniana i nagradzana przez międzynarodowe środowisko.

We współpracy z twórcami gry zostały także opracowane materiały o charakterze edukacyjnym do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć. Broszurę edukacyjną, scenariusz lekcji oparty o grę oraz instrukcję uruchamiania This War of Mine znajdą Państwo poniżej. 

Wymagania techniczne:

System operacyjny: Windows 7/8/10

Procesor: 2.4 GHz Dual Core
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 260, Radeon HD 5770, 1024 MB, Shader Model 3.0

Pobierz This War of Mine za darmo download gry z GOG https://www.gov.pl/web/grywedukacji/this-war-of-mine