Tor Browser – przeglądarka dbająca o prywatność i anonimowość w sieci

2021-01-01 0 przez Pliki

Nowa wersja Tor Browser 9.0 dostępna do pobrania i system operacyjny Tails 4.0 wydane. Przeglądarka dbająca o prywatność i anonimowość w sieci zapewniającą bezpieczne surfowanie po internecie. Tor Browser – przeglądarka oferująca wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności dla użytkownika, została stworzona na bazie Firefoxa 68 i zmniejsza unikalność „odcisku palca” gdy zmieniony jest rozmiar przeglądarki. Tails może się pochwalić wbudowaniem KeepassXC oraz zwiększeniem wydajności systemu.

Nowa wersja Tor Browser 9.0 zawiera ważne aktualizacje zabezpieczeń dla Firefoksa.

Poza zwykłymi aktualizacjami zabezpieczeń Firefox zawiera istotne ulepszenia w porównaniu z serią 8.0. Oto najważniejsze cechy:

  1. Przeprojektowana części interfejsu użytkownika przeglądarki Tor. Jednym z głównych ulepszeń dla naszych użytkowników jest nasze nowe doświadczenie z Tor Launcherem.Ekran powitalnyNasz stary ekran miał zbyt dużo informacji dla użytkowników, przez co wielu z nich spędziło wielki czas, nie wiedząc, co robić. Niektórzy użytkownicy eksperymentu papierowego spędzili do 40 minut na tym, co musieli robić tutaj. Oprócz uproszczenia ekranu i komunikatu, aby ułatwić użytkownikowi zorientowanie się, czy trzeba go skonfigurować, czy też nie, zrobiliśmy również „odświeżenie marki”, przenosząc nasze logo do programu uruchamiającego.
  2. Konfiguracja obejścia cenzuryJest to jeden z najważniejszych kroków dla użytkownika, który próbuje połączyć się z Torem, podczas gdy ich sieć cenzuruje Tora. Pracowaliśmy również bardzo ciężko, aby upewnić się, że tekst interfejsu użytkownika ułatwi użytkownikowi zrozumienie, na czym polega pomost i jak go skonfigurować. Kolejną aktualizacją była mała wskazówka, którą dodaliśmy z rozwijanego menu (jak widać poniżej), z którego mostu korzystać w krajach o bardzo wyrafinowanych metodach cenzury.Informacje o pomocy serwera proxyUstawienia proxy w naszym kreatorze konfiguracji Tor Launcher to ważna funkcja dla użytkowników znajdujących się w sieci, która wymaga takiej konfiguracji. Ale może również prowadzić do wielu nieporozumień, jeśli użytkownik nie ma pojęcia, czym jest serwer proxy. Ponieważ jest to bardzo ważna cecha dla użytkowników, zdecydowaliśmy się zachować ją na głównym ekranie konfiguracji i wprowadziliśmy monity pomocy z wyjaśnieniem, kiedy ktoś potrzebuje takiej konfiguracji.

    W ramach naszej pracy z zespołem UX, będziemy również koordynować testowanie użytkowników tego nowego interfejsu, aby kontynuować iterację i upewnić się, że stale ulepszamy doświadczenie naszych użytkowników. Planujemy także serię ulepszeń nie tylko dla przepływu Tor Launcher, ale także dla całej przeglądarki (po nawiązaniu połączenia z Torem), w tym nowego użytkownika wprowadzającego przepływ. I na koniec usprawniamy zarówno obsługę mobilną, jak i desktopową: Tor Browser 7.5 zaadaptował projekt suwaków bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych, zwiększając jednocześnie komfort korzystania z komputera.

  3. Wysyłamy pierwsze wydanie z serii 0.3.2 0.3.2 Tora . Ta wersja zawiera obsługę następnej generacji usług cebuli.
  4. Po stronie bezpieczeństwa włączono sandboxing zawartości w systemie Windows i naprawiono pozostałe problemy w systemie Linux, które uniemożliwiły prawidłowe drukowanie plików. Dodatkowo poprawiliśmy hartowanie kompilatora na macOS i naprawione otwory w łagodzeniu W ^ X w systemie Windows.
  5. W końcu przenieśliśmy się z pakietu Gitian / Tor-Browser jako podstawy naszego odtwarzalnego środowiska kompilacji. W ciągu ostatnich tygodni i miesięcy RBM / tor-browser-build został opracowany dzięki czemu znacznie łatwiej rozmnażać Tor Browser buduje i dodać powtarzalne buduje dla nowych platform i architektur. Umożliwi nam to dostarczanie 64-bitowych pakietów dla systemu Windows (obecnie dostępnych w serii alpha) i pakietów dla Androida w tym samym dniu, w którym wydana zostanie wersja dla obecnych platform / architektur.